Pixabay.com
Pixabay.com

Gigant prawie "na deskach". Firma ogłosiła zwolnienia masowe na ogromną skalę

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Ericsson poinformował w poniedziałek, że zwolni około 1200 pracowników w Szwecji - donosi agencja Reuters. Koncern technologiczny szuka oszczędności ze względu na rynkowe zawirowania związane z wprowadzeniem technologii 5G.

Ericsson ostrzegał przed zwolnieniami

Ericsson powiedział agencji Reuters w styczniu, że może rozważyć dalsze cięcia kosztów w tym roku, w tym zwolnienia, ale nie podał konkretnych liczb.

Powołując się na trwające negocjacje ze związkami zawodowymi, firma w poniedziałek odmówiła podania kwoty, jaką mogłaby zaoszczędzić dzięki redukcji zatrudnienia.

"Jak wcześniej stwierdzono, Ericsson spodziewa się trudnego rynku sieci komórkowych w 2024 r., Z dalszym spadkiem wolumenu, ponieważ klienci pozostają ostrożni" -  przekazała spółka w oświadczeniu.


Będzie więcej zwolnień. Znany analityk ostrzega

Firma stwierdziła, że będzie kontynuować inicjatywy mające na celu zwiększenie wydajności operacyjnej w 2024 r., dodając, że nie wyda żadnych oddzielnych oświadczeń na ten temat.

"To nie pierwsza (fala zwolnień). Nie będzie ostatnia" - powiedział analityk Paolo Pescatore z PP Foresight, dodając, że mogą nastąpić dalsze zwolnienia w dalszej części roku i potencjalnie do 2025 r. ze względu na wyzwania na rynku infrastruktury mobilnej.

"Bądźmy szczerzy, 5G nie odniosło sukcesu, na który wszyscy liczyli" - dodał.

Ericsson powiedział, że inicjatywy mające na celu obniżenie kosztów obejmowały zmniejszenie liczby konsultantów, usprawnienie procesów i zmniejszenie liczby obiektów.

Zgodnie z raportem rocznym, pod koniec ubiegłego roku firma zatrudniała prawie 100 000 pracowników. Akcje Ericsson spadły natomiast o 0,75%.


MB

Fot. Fabryka. Źródło: Pixabay.com

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj14 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka