Andrzej Sołtysik wkrótce w TVP? Fot. PAP / Starscream - Own work/ Starscream - Own work CC BY-SA 3.0 / Canva
Andrzej Sołtysik wkrótce w TVP? Fot. PAP / Starscream - Own work/ Starscream - Own work CC BY-SA 3.0 / Canva

TVN już go nie chciał. Znany prezenter wkrótce w TVP?

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Andrzej Sołtysik jest wśród prezenterów telewizyjnych, którzy rok temu stracili pracę w TVN. Ale TVP po zmianach jakie zaszły po 13 grudnia ubiegłego roku chętnie sięga po dziennikarzy kojarzonych choćby z tą stacją. Sołtysik niegdyś prowadził „Dzień Dobry TVN”, wkrótce mamy go ujrzeć w TVP3.

TVN pokazało mu drzwi 

Andrzej Sołtysik przez długie lata był jedną z twarzy TVN. Pracował dla nadawcy od 1997 roku. Prowadził m.in. słynnego „Big Brothera”, który był prawdziwą rewolucją także w polskich mediach. Widzowie zapamiętali go również z „Dzień Dobry TVN” - Sołtysik był gospodarzem śniadaniówki popularnej stacji telewizyjnej.

Sołtysik, podobnie jak Małgorzata Rozenek-Majdan, Agnieszka Woźniak-Starak czy Anny Kalczyńska w połowie 2023 roku stracił pracę w TVN. Stacja zdecydowała się na „lifting” - z tym że dla Sołtysika i Kalczyńskiej oznaczało to pożegnanie z TVN, a panie Rozenek-Majdan i Woźniak Starak jednak pozostały na Wiertniczej.

Andrzej Sołtysik wkrótce w TVP?

Andrzej Sołtysik od jakiegoś czasu przeprowadza wywiady dla „Świata Gwiazd” i od kilku miesięcy przeprowadza tam wywiady przez kamerą. Najprawdopodobniej nie jest to szczyt jego zawodowych marzeń. Tym bardziej nie dziwią informacje „Faktu”, że już od kwietnia dziennikarz poprowadzi poranki w TVP. Program rozpoczyna się o godz. 6:40.


"Nie powinien mieć żadnego problemu"

– Andrzej jest przyzwyczajony do porannego wstawania. Gdy prowadził Dzień Dobry TVN robił to o piątej rano. Więc i tutaj nie powinien mieć żadnego problemu z porannym rozruchem – tak to widzi jeden z rozmówców „Faktu”.

Ale sam Sołtysik nie chce jeszcze komentować doniesień tabloidu. – Nie jestem upoważniony – odpowiada. A to brzmi jak: „nie potwierdzam, nie zaprzeczam”.

Ucieszycie się z kolejnej twarzy z TVN w Telewizji Polskiej?

KW

Źródło zdjęcia: Andrzej Sołtysik wkrótce w TVP? Fot. PAP / Starscream - Own work/ Starscream - Own work CC BY-SA 3.0 / Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura