Maspex sfinalizował we wtorek proces przejęcia spółki Jan Becher - Karlovarská Becherovka. Fot. Pixabay
Maspex sfinalizował we wtorek proces przejęcia spółki Jan Becher - Karlovarská Becherovka. Fot. Pixabay

Polskie imperium jeszcze mocniejsze. Maspex przejął markę - ikonę

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Maspex sfinalizował we wtorek proces przejęcia spółki Jan Becher - Karlovarská Becherovka, w wyniku czego polska spółka stała się właścicielem czeskiej marki alkoholu Becherovka oraz zakładu produkcyjnego i magazynu w Karlovych Varach. Transakcja została zrealizowana z firmą The Pernod Ricard Group.

Maspex sfinalizował proces przejęcia spółki Jan Becher - Karlovarská Becherovka

Jak poinformował Maspex we wtorkowym komunikacie, sfinalizowanie transakcji oznacza, że od 1 maja to polska spółka odpowiada za produkcję i sprzedaż tego czeskiego alkoholu. „Przejęcie legendarnej czeskiej marki likieru ziołowego o ponad 200-letniej historii, jest 21. przejęciem Grupy Maspex i drugim na czeskim rynku” - wskazano.

Według przedstawicieli spółki akwizycja pozwoli na rozszerzenie portfolio Maspeksu o wyjątkowy produkt, ale również jest dowodem umacniania pozycji na rynku napojów alkoholowych, na którym firma jest obecna od 2022 roku.


Maspex: Becherovkę chcemy także wspierać międzynarodowo

Wioleta Czaja, dyrektor generalny Grupy Maspex w Czechach i Słowacji zapowiedziała, że obecnie głównym priorytetem firmy jest integracja oraz utrzymanie sprzedaży, poprzez efektywne włączenie Becherovki do oferty Maspeksu.

„Bez wątpienia będziemy kontynuować inwestycje w markę – zarówno poprzez rozwój produktu, jak i działania marketingowe. Becherovkę chcemy także wspierać międzynarodowo. Dlatego produkt będzie dostępny w ofercie naszych oddziałów, a także planujemy jego ekspansję na rynki eksportowe” - zapowiedziała Czaja cytowana w komunikacie.


Maspex - co to za firma

Maspex jest największą polską prywatną grupą w branży spożywczej oraz jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2023 roku przychody ze sprzedaży spółki wyniosły ponad 15 mld zł. Posiada ona w swoim portfolio prawie 70 marek, a jej produkty są obecne w ponad 80 krajach na całym świecie.

Na rynku alkoholi Maspex jest obecny od 2022 roku, w którym zakupił firmę CEDC - lidera na rynku wódki i największego importera zagranicznych alkoholi w Polsce. Posiada w tej kategorii takie marki jak: Żubrówka, Soplica, Absolwent i Bols.

KW

Źródło zdjęcia: Maspex sfinalizował we wtorek proces przejęcia spółki Jan Becher - Karlovarská Becherovka. Fot. Pixabay

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka