na zdjęciu: Małgorzata Rozenek-Majdan. fot. Fryta 73, CC BY-SA 2.0/ w tle: helikopter. fot. Makary, CC BY-SA 3.0
na zdjęciu: Małgorzata Rozenek-Majdan. fot. Fryta 73, CC BY-SA 2.0/ w tle: helikopter. fot. Makary, CC BY-SA 3.0

Małgorzata Rozenek-Majdan namawia do ekologii. Sieć wytyka jej hipokryzję

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Małgorzata Rozenek-Majdan należy do grona najgłośniej mówiących o ekologii celebrytek w Polsce. Jak jednak słusznie zauważyli internauci klimat najwyraźniej schodzi na drugi plan, gdy nadarza się okazja na... romantyczną podróż prywatnym helikopterem.

Małgorzata Rozenek-Majdan mówi o ekologii i zagrożeniu dla świata

Wśród polskich celebrytów ekologia staje się coraz bardziej popularnym tematem. Do grona gwiazd, które najgłośniej mówią o swojej trosce o klimat należy Małgorzata Rozenek-Majdan. Gwiazda TVN-u otwarcie zachęcała swoich fanów do brania udziału w strajkach klimatycznych.

– Zgodnie z ostatnimi publikacjami uznanych naukowców i raportu ONZ wynika, że jeżeli w ciągu 6 lat nie zmienimy naszych zachowań i politycy nie wprowadzą zmian systemowych, to przyszłość Ziemi i ludzkości jest zagrożona - ostrzegała i zaapelowała do Polaków, by nie kupowali nowych ubrań, a zamiast tego stroili się w lumpeksach.

– W obiegu jest już tak dużo rzeczy, że można ubrać naszą populację kilka razy. Staraj się nie kupować nowych rzeczy. Dodajmy do tego jej wegańską dietę i mamy obraz prawdziwej wojowniczki o klimat... W niedawnym wywiadzie dla "Żurnalisty" przyrzekła nawet, że wbrew pozorom żyje w bardzo restrykcyjny sposób i dąży do redukcji swojego śladu węglowego.

– Oczywistym jest to, że możemy zrobić wszyscy więcej dla klimatu. I tak, wiem, że teraz pojawią się głosy, że jestem osobą, która żyje bardzo nieekologicznie, ale naprawdę tak nie jest – opowiadała w podcaście.


Małgorzata Rozenek-Majdan chwali się lotem prywatnym helikopterem

Jak się jednak okazuje, Rozenek-Majdan nie zawsze trzyma się swojego eko-trybu życia. Celebrytka na majówkę wraz z rodziną wybrała się do Turcji, czym oczywiście pochwaliła się na Instagramie. Podczas egzotycznych wakacji odbyła też lot prywatnym helikopterem. "Ahoj przygodo! Mąż zabrał mnie na randkę!", radosna relacjonowała podróż jednym z najbardziej szkodliwych dla klimatu środków transportu. Internauci oburzeni jej zachowaniem wytknęli, że jej wypowiedzi o konieczności zmiany trybu życia nie do końca łączą się z regularnym lataniem w śmigłowcu na egzotycznych wakacjach.

"A potem opowiadają o ekologii i o tym, żeby nie korzystać z windy". "Pal sześć ślad węglowy. My jesteśmy z wyższej kasty celebryckiej!". "Biedni nie będą mieli czym palić w piecu, a bogaci będą latać odrzutowcami prywatnymi" – można przeczytać pod postem. 


na zdjęciu: Małgorzata Rozenek-Majdan. fot. Fryta 73, CC BY-SA 2.0/ w tle: helikopter. fot. Makary, CC BY-SA 3.0

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości