Dymisja w Kancelarii Prezydenta. "Stan mojego zdrowia się pogarszał"

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Grażyna Ignaczak-Bandych poprosiła prezydenta Andrzeja Dudę o odwołanie z funkcji szefowej jego kancelarii. Jak przekazała, głowa państwa przychyliła się do tej prośby. Do odwołania ma dojść w tym tygodniu.

Ignaczak-Bandych odchodzi z KPRP 

Grażyna Ignaczak-Bandych z Kancelarią Prezydenta jest związana od początku pierwszej kadencji Andrzeja Dudy - od 7 sierpnia 2015 r. pełniła funkcję dyrektor generalnej, zaś od 8 października 2020 r. – szefowej KPRP.

W rozmowie z PAP poinformowała, że poprosiła prezydenta Andrzeja Dudę o odwołanie z funkcji szefowej jego Kancelarii. "Powodem jest stan mojego zdrowia, który pogorszył się w ostatnich miesiącach. To jest stanowisko wymagające ogromnego poświęcenia i aktywności" - powiedziała Ignaczak-Bandych.


Prezydent zgodził się na zmianę

Jak przekazała, prezydent przychylił się do jej prośby - do odwołania ma dojść w tym tygodniu.

"Praca z panem prezydentem to wielki zaszczyt i ogromne wyzwanie. Dzięki panu prezydentowi mogłam uczestniczyć w niezwykle ważnych wydarzeniach krajowych i zagranicznych. Zawsze duma mnie napełniała tym, w jaki sposób prezydent prowadzi polskie sprawy, ale teraz czas na odpoczynek, zajęcie się zdrowiem i rodziną" - podsumowała Ignaczak-Bandych. 

MB

Fot. Grażyna Ignaczak-Bandych. Źródło: PAP/Leszek Szymański

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka