Europejski Nakaz Aresztowania za Szmydtem. Były sędzia zwiedza w najlepsze Białoruś

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Podejrzany o szpiegostwo na rzecz obcego wywiadu były sędzia Tomasz Szmydt jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Wydał go Sąd Okręgowy w Warszawie.

- Sąd Okręgowy w Warszawie na wniosek prokuratora z mazowieckiego pionu PZ wydał w dniu 6 czerwca Europejski Nakaz Aresztowania za Tomaszem Szmydtem, podejrzanym o popełnienie przestępstwa szpiegostwa - poinformowała Prokuratura Krajowa. 

  


Zbiegły były sędzia

Tomasz Szmydt był sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Na Białoruś wyjechał pod koniec kwietnia. W maju zorganizował konferencję prasową, na której poprosił władze Białorusi o ochronę. Mocno krytykował polskie władze - te i poprzednie, które jego zdaniem dążą do eskalacji wojny. Nie wiadomo, czy i od kiedy Szmydt był związany z rosyjskim lub białoruskim wywiadem. Wiadomo, że wraz z nim w Grójcu mieszkała Olena K. - prawdopodobnie narodowości wschodniej - która w ubiegłym roku zamknęła działalność beauty w Warszawie i ślad po niej w Polsce zaginął. Sąd Dyscyplinarny uchylił immunitet Szmydta, zezwolił na jego zatrzymanie i na zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania oraz zawiesił go w czynnościach.  


Szmydt zwiedza Grodno

Zbieg jest bardzo aktywny w sieci. Dziś opublikował komentarz byłego prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa na temat wyników wyborów do europarlamentu w Niemczech i Francji. W weekend Szmydt pokazywał filmiki z Grodna. 

 


Fot. Tomasz Szmydt/X

GWUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj19 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo