Fot. PAP
Fot. PAP

Hitowy transfer stał się faktem. Nowy prezes Banku Pekao to uznane nazwisko

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
Rada nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała Cezarego Stypułkowskiego na prezesa zarządu banku - poinformowało we wtorkowym komunikacie Pekao S.A. Stypułkowski to uznane nazwisko w branży, w sektorze bankowym pracuje od lat. Co więcej, jeszcze do 4 lipca był prezesem mBanku od 14 lat. Teraz czeka go nowe wyzwanie w Pekao. Stypułkowski obejmie stanowisko szefa banku 5 października br. pod warunkiem uzyskania do tego czasu zgody KNF.

Cezary Stypułkowski nowym prezesem zarządu Pekao S.A.

We wtorek rada nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała Cezarego Stypułkowskiego na prezesa zarządu banku oraz włączyła w skład zarządu - poinformowano w komunikacie giełdowym we wtorek. Dodano, że Stypułkowski obejmie stanowisko z dniem 5 października br., pod warunkiem uzyskania do tego czasu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Przekazano również, że powołano w skład zarządu i na stanowisko wiceprezesa banku Roberta Sochackiego oraz Dagmarę Wojnar. Sochacki obejmie funkcję 10 lipca br., a Wojnar 18 lipca br. Dodano, że Sochacki złożył rezygnację z członkostwa w radzie nadzorczej banku z dniem 9 lipca 2024 roku w związku z powołaniem w skład zarządu. Sochacki - jako wiceprezes będzie też kierował pracami zarządu banku do czasu powołania na prezesa Stypułkowskiego.

Jak zaznaczono w komunikacie, w sytuacji nie uzyskania przez Stypułkowski zgody KNF do 5 października br., zostanie on powołany na wiceprezesa banku i jako wiceprezes przejmie kierowanie pracami zarządu banku do czasu uzyskania zgody komisji. Bank poinformował, że wciąż prowadzi postępowania konkursowe na pozostałe stanowiska.


Stypułkowski dopiero pożegnał się z mBankiem

Cezary Stypułkowski wcześniej był prezesem mBanku; 4 lipca br. zrezygnował z tego stanowiska i pełnienia funkcji w zarządzie. Stypułkowski był szefem mBanku od 2010 r. Jak napisano w biografii na stronie Stypułkowskiego, w 2003 r. został on powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU, w latach 2006–2010 pracował w J.P. Morgan w Londynie, a od 2007 r. był dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Investment Bank na Europę Środkową i Wschodnią. Odchodzący prezes mBanku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Warszawskim oraz jako stypendysta Fullbrighta studiował na Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku.

Robert Sochacki ukończył wydziału Elektroniki na Politechnice Warszawskiej oraz Canadian Executive MBA. Jest dyplomowanym analitykiem finansowym i ukończył IESE Business School –Advanced Management Program - podało Pekao w biografii Sochacki. Jest związany z rynkiem finansowym od 30 lat. Od 17 kwietnia br. Sochacki był członkiem rady nadzorczej Banku Pekao.

Dagmara Wojnar jest absolwentką bankowości na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studiów Multinational MBA na ESADE w Hiszpanii. Ukończyła też programy rozwojowe m.in. INSEAD i London Business School. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze finansowym, z czego ponad 10 lat w zarządzaniu finansami banku. Pracowała dla największych instytucji bankowych w Polsce, realizując istotne dla sektora transakcje - napisano w biografii Wojnar opublikowanej przez Pekao.

MB

Fot. Andrzej Jackowski. Źródło: PAP/Andrzej JackowskiUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj57 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka