113 obserwujących
6129 notek
15216k odsłon
983 odsłony

Noworoczne orędzie Prezydenta RP: Im więcej dajemy, tym więcej otrzymujemy

Prezydent Andrzej Duda podczas orędzia noworocznego, fot. KPRP
Prezydent Andrzej Duda podczas orędzia noworocznego, fot. KPRP
Wykop Skomentuj73

W swoim orędziu noworocznym prezydent Andrzej Duda nawiązał do minionych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Mówił też o historycznych rocznicach, które nadejdą w 2019 roku. Życzył pokoju, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

- Za nami wyjątkowy rok 2018 – rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Było to wielkie święto polskiej wolności i narodowej dumy. Święto nas wszystkich. Dziękuję Państwu za włączenie się w tysiące jubileuszowych inicjatyw lokalnych i ogólnopaństwowych. Za wspaniałą atmosferę tych dni, gdy podobnie jak w roku 1918, gromadziliśmy się pod biało-czerwoną flagą. Pod nią jest i, wierzę w to, zawsze będzie miejsce dla każdego z nas - mówił Andrzej Duda.

W tym roku budowaliśmy państwo dla wszystkich obywateli - orędzie sprzed roku


Prezydent przypomniał też okrągłe rocznice, jakie będziemy świętować w nadchodzącym roku, m.in. stulecie powstania wielkopolskiego i pierwszego z trzech powstań śląskich, 80. rocznica wybuchu II wojny światowej oraz 20-lecie członkostwa Polski w NATO. - Upamiętnimy także 450. rocznicę zawarcia unii lubelskiej oraz 15-lecie przystąpienia Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej. W 40 lat od pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do Ojczyzny oraz w 30-lecie przełomowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku – w szczególności pierwszych wolnych wyborów do Senatu - wyliczał Andrzej Duda.

Zobacz, o czym mówił Andrzej Duda w orędziu z 2016 roku

Wspomniał też o nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, Sejmu i Senatu. - Kampania wyborcza to dobry czas na merytoryczną dyskusję o przyszłości Polski - zaznaczył prezydent. - Ale sprawy publiczne to tylko jedna z dziedzin życia. Istnieją też inne ważne wybory i decyzje - dodał. Życzył spokoju, optymizmu i powodzenia.

- Życzę pokoju, wzajemnego szacunku i zrozumienia w Państwa rodzinach, w gronie przyjaciół, sąsiadów i współpracowników - mówił Andrzej Duda. Oby zawsze mogli Państwo liczyć na życzliwy uśmiech i pomocną dłoń, na przejawy zwykłej ludzkiej serdeczności. Nie szczędźmy ich sobie – bo im więcej dajemy, tym więcej otrzymujemy - podkreślił Prezydent RP. Na koniec życzył wszystkiego najlepszego i udanej noworocznej zabawy!

"Należy ufać mądrości Polaków" - noworoczne orędzie Prezydenta Rzeczypospolitej z 2015 roku

ja

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Wykop Skomentuj73
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka