7 obserwujących
277 notek
77k odsłon
321 odsłon

Android 8EMUI cz2, boje

Wykop Skomentuj

A. Usuń AsystentGoogle: Aplikacje, Google (w usługi) i tam, po 4, czy pięciu zakładkach pojawi się samotny hebelek. Po tej operacji szukaczkę z mikrofonem, można-skutecznie, schować w "garbach" koszyczku.

B.Źródła oprogramowania: repozytoria, zwykło się w Linuxie określać. Trafiłem na OSource F-Droid. To zamiast, obok Huawei (czyli firmowego) i SklepPlay(korporacyjnego).

C.Alternatywna przeglądarka. Sytuacja się powtarza z E i ze znanym systemem, który słusznie schodzi, jak w kabarecie Hrabi(?). Opera, Firefox(śledzić może i pobierać dane w ustawieniach domyślnych) szczególnie w wersji z nowym silnikiem, czyli gdzieś od 63 (wcześniej Gecko i działało, i działa - wersje ESR na stacjonarny, a na mobil, nie wiem)

Brak funkcjonalności, jak już pisałem z główną: rozdzieleniem kont. Huawei wyciął to z T5 w celu? Doczytuję, że Android od 5 tez nie ma kont, ale gdzie indziej, że ma. Zapewne tablet, jest przeznaczony do tresowania dzieci, by znieczulić, a jednocześnie uzależnić od codziennej dawki binarspamu. Fora: odblokowanie boot możliwe, ale Huawei ponoć, podaje kody: są dwie możliwości: z pokładu windowsa (nie każdy ma, osobiście się brzydzę, więc odpada) i z karty SD, której port jeszcze jest. Zapewne jest też możliwość sieciowa, tylko jest to, w tej chwili, wiedza tajemna (jak cała reszta od czasu magicboxów do komórek, zmieniło się niewiele), aczkolwiek.. Plików instalacyjnych na boot kartę nie widzę do mego. A to z powodu jakiejś fali "apek" - to już kwestia wyszukiwarek, które znajdują co im się podoba. Można je znajdować, testować, oceniać, a nawet produkować na dostarczonym narzędziu (apki). Środowisko jakoś się za friee, nie garnie, sądząc po oficjalnym forum Androida.pl

Sama praktyka tego rodzaju, by ktoś poświęcał swój czas, darmowo, na budowanie projektu komercyjnego, zamkniętego, tchnie rozumem, niespełna rozumem. Że są chętni, do budowania systemów OTWARTYCH, to rozumiem: biorę darmo, daję darmo, a jeśli chcesz mnie wspomóc, to konto jest tu. Godzę się na to i pochwalam. Nie ma przymusu zapłaty. Jednak Android, to projekt wysoce komercyjny, sklep nastawiony na sprzedaż i klient jest mniej ważny od obrotu. Klient jest towarem, jak to ktoś zauważył, kiedy nie wiadomo, za co monopolista bierze i zarabia.

Doświadczenie z apkami mam takie:

1.Do obrotu ekranu: uciekła mi nazwa, zainstalowałem, a po jakiejś samowolnej aktualizacji EMUI, czy czegoś (trudno zgadnąć, kiedy nie ma się ROOT-a i robi samo:), hasło: czy chcesz usunąć (dobrze działała), NIE, NIE, NIE i tak z 7 razy i apka (aplikacje, czyli pliki wykonywalen  z rozszerzeniem .apk - taki odpowidnik exe) zniknęła. Nie chcesz usunąć.. no to usunę. Teraz w katalogu SklepPlay pokazują się inne, na 1. miejscu płatna. Tamtej nie widzę.

2.Sieć jest pełna apkowego spamu. Są to nadzieje dane Userom Androida, którzy myślą, że są czymś innym niż TOWAREM.

3.Ciekawostka z onetu (ogólniejsze od Androida): poczta namawia na ręczne kasowanie spamu. Podaje przy tym, że zaleganie spamu na skrzynce pocztowej, który przecież sam rozsyła do tych "darmowych" skrzynek, jest nieekologiczne i pożera tyle energii. Poza oczywistym kłamstwem, że energia jest pobierana za zaleganie spamu na skrzynce, jest namowa na działanie: KLIKANIE. No przecież portale "darmowe" z klikania żyją i ciągle im mało. Każde kliknięcie, to odsłona reklamy, lub kilku (kilkunastu, kilkudziesięciu - ADB pokaże ile: obecnie na s24 mam 49: ) wybaczcie drodzy Bogno i  Igorze PP). Nie usuwajcie SPAMU, jeśli wam ekologia miła: czas, energia, wasza uwaga, wszystko to jest anty ekologiczne. Spam usuwa się sam. By zaznaczyć gdzie sprawdzone, otwieramy przypadkową korepsondencję, pierwszą np i już wiadomo, poniżej czego, Spam jest zatwierdzony .. przez Admina, Ciebie.

4. Mnogość informacji ze świata Androida, pozwala a ukrycie tegoż wad. Już kiedyś je opisywałem, gdyż testowałem niegdysiejszą wersję na x86 (czyli zwykłym PC) i to było siermiężne i nie do użycia. Przykryte jest to TELEFONEM. Funkcjonalności dzwonienia są ważne i zapewne dopracowane (poza niezwykłą łatwością samowolnego dzwonienia, bez woli operatora: ekran dotykowy, książka i tryb otwarty Admina), bez możliwości ograniczenia przypadkowych łączeń. Jednak znaczna liczba Androidów, to tablety, a i telefony w znacznym odsetku są używane jako PC: przeglądarki sieci.

5.https://forum.android.com.pl/forum/682-miejsce-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych/# forum i polska witryna Androida. Po tematach "początkujący" widać, że nie garną się tam zdolni (bo za to się płaci) wiedzący, a ludzie poszukujący WSPARCIA (help, support) - nie chcę się znęcać nad zatrudnionymi tam (nit nie ma chyba wątpliwości, że każdą MONETĘ, gogle ogląda parę razy, nim puści do ludzi). Forum niczego o niczym. To zupełnie podobne do forum windowsa. Proszę zobaczyć, jak mi w notce ciągle rośnie licznik, to z powodu poszukiwania wsparcia przez Was, a przecież nic ważnego, nie napisane.

6. Kompletny brak wsparcia. Np mysz - zupełnie nie wiadomo, jakie ma mieć parametry. Czy nie da się napisać niema i nie będzie? 2,4GHz nie działa. BT trzeba kupić. Błędne wyświetlanie daty (część niewidoczna, permanentne ustawianie Portret, bez względu na ustawienia obrotu, p in p w chrome, (który jako jedyny nie wywala streamu TVP) i brak jakichkolwiek ustawień do tego - nie ponrawiłos chrome pictures? no to masz jeszcze więcej.

Same superlatywy. Część o zaletach, będzie znacznie krótsza.

android, emui8, huawei

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie