The Blue Light of Rigel
Prawda i Służba Innym
5 obserwujących
84 notki
15k odsłon
  162   0

Psychopatia - mój nietypowy pogląd na to zaburzenie (wstęp)

Chciałbym przedstawić swój punkt widzenia na to czym jest psychopatia.

Moim zdaniem, aby zrozumieć to zaburzenie, należy spojrzeć na nie z odpowiedniej perspektywy, która raczej rzadko kiedy jest przyjmowana przez większość badaczy lub też ludzi zainteresowanych tym tematem.

Zakładam, że Czytelnik posiada pewną wiedzę na temat psychopatii. Jeśli tak nie jest, to sugerowałbym zasięgnąć wiedzy, w tym zakresie, ponieważ w tym wpisie nie będę wyjaśniał od podstaw czym ona jest, a odniosę się do niektórych charakterystycznych cech, które uznawane są za psychopatyczne oraz poszukam różnych przykładów z życia wziętych: zachowań, nastawień, myślenia, które moim zdaniem świadczą o psychopatii.

Do tego, aby w miarę schludnie przekazać, to co zamierzam przekazać, będę potrzebował jeszcze kilku założeń. Nie będę się w tej chwili rozwodził dlaczego zakładam takie rzeczy. Oczywiście ma to swoją przyczynę, natomiast w tej serii notek, chcę dotknąć istoty psychopatii, a więc nie będę wyjaśniał po kolei wszystkiego, po prostu założę pewne rzeczy. Te założenia mogą wydać się części Czytelnikom dość mocno egzotyczne, niemniej jednak sugerowałbym je przyjąć, chociaż na czas czytania moich wpisów.

Założenie I:
To pierwsze, "egzotyczne" założenie. Zakładam mianowicie, że istnienie całej naszej Kreacja jest efektem wpływu sił wyższych. Raz że te siły wyższe zaprojektowały to jak wygląda życie na naszej planecie (jak i w całym Wszechświecie), to oprócz tego, one cały czas na nią wpływają. Na pohybel Darwinowskiej przypadkowości i materializmu. W tej Kreacji nie ma miejsca na przypadek. Jeśli już mamy do czynienia z przypadkiem, to jest to zaprogramowany przypadek. Nie ma możliwości, żeby cokolwiek było czysto przypadkowe.

Założenie II:
Życie na naszej planecie, jak i w całym Wszechświecie, służy rozwojowi świadomości. Rozwój świadomości z grubsza polega na przetwarzaniu informacji, w efekcie tego procesu budujemy swój byt. Takimi "punktami kontrolnymi", w przetwarzaniu tej informacji są Lekcje. Zaliczenie różnych Lekcji jest równoważne z przetworzeniem pewnej ilości informacji, w sposób, który da nam konkretną Wiedzę. Posiadanie Wiedzy postrzegam jako Zrozumienie czegoś lub wykształcenie określonej Postawy/Zachowania/Umiejętności.

Założenie III:
Na naszej planecie egzystujemy równolegle z istotami, które zajmują wyższy poziom Gęstości. Zajmują one wymiar duchowy, natomiast są w stanie oddziaływać na nas na przykład wywierając wpływ psychiczny. Mają one też pewną cechę: żywią się negatywną energią. Każdy może nazwać ich jak chce: Szatanem, Złym Duchem, Szarakami...

Założenie IV:
Życie i rozwój człowieka rozgrywa się w ustalony sposób. Mianowicie istotna jest różnica między Służbą Innym i Służbą Sobie oraz różnica między zachowaniem respektu dla Wolnej Woli lub nie, brak poszanowania Wolnej Woli prowadzi do obciążenia karmicznego. Jeśli zrobimy coś co naruszy autonomię psychiczną lub fizyczną drugiego człowieka, to prowadzi to do zyskania przez nas Karmy. Możemy efektywnie Służyć Innym lub Służyć Sobie, przesuwać się w jednym z tych dwóch kierunków pod warunkiem, że będziemy zachowywać Wolną Wolę innych.

W następnej notce podam kilka przykładów, aby Czytelnik mógł załapać różnicę między Służbą Innym i Służbą Sobie oraz tym kiedy Wolna Wola jest łamana, a kiedy jest respektowana. W szczególności ważna będzie kwestia łamania Wolnej Woli, ponieważ wiąże się ona bardzo mocno z psychopatią.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale