P O R Ą B K A-macha się topore
Coś mija, coś przychodzi: stan po POTOPIE
0 obserwujących
83 notki
2368 odsłon
  48   1

Dzieje najnowsze

trudno tytuł sformułować, to nie przelewki D : D Nawet rozmaitości osobiste

Trzy wydarzenia. Wydaje się nie związane ze sobą. Bulwersowały. Wszystkie włączają silne emocje, jednocześnie wygaszające rozum.
WTC. Nowy wiek, nowy budynek. No nie taki stary z 70 lat. W wieżowiec wlatuje odrzutowiec pasażerski. Wieża płonie, pada. Za nią, po godzinie druga i jeszcze niższy budynek nr5, zupełnie nie trafiony czymkolwiek. 10 kwietnia, Smoleńsk, Rosja: spada samlolot pasażerski z delegacją Prezydenta i 96, dość przypadkowo dobranych polityków itp. 2014 i 22: Rosja napada na pokojowe, biedne państwo. Byłego satelitę, demoluda. Z 40 mln mieszkańców, zapewne z 10 (¼ populacji, czyli każdy kto może i chce) emigruje. Co odróżnia, a co łączy te wydarzenia.

Zacznę od wież. Widzicie obrazek, kiedy pierwsza rozsypuje się w tulipana. Ale nie to jest ciekawe. Wieża jedzie w dół jak po linijce. Zapada się U DOŁU. Nie spada masa ton z góry, a jakby winda jechała, chowając wieżę pod ziemię. Ale nie chowa. Tam robi się gruzowisko i złom żelazny. Materiały konstrukcyjne budowli.
Wieże powstały w latach 70. Brak chętnych na wynajem, ale z czasem znaleźli się. Centrum Manhatanu. Właściciel: Rockefeler, kolejny po tym pierwszym, który wzbogacił się (ponad miarę), na przetwórstwie ropy naftowej. Wyburzenie budowli, nie wchodziło w grę z powodów kosztów: logistyka. Niebezpieczne materiały, pył, konieczność zamknięcia ulic może na lata.
Budynek został wyburzony, poprzez przecięcie szyn konstrukcyjnych, stalowych. By taka wieża upadła prosto na podstawę, potrzeba błyskawicznego cięcia razem, podpór. No dobrze, ale dlaczego zawalił się ten niski, skoro te dwa od samolotów. Pytania bez odpowiedzi .. ze starości.
Skutki polityczne: wojna w Iraku, z Talibami, zemsta Usa na sprawcach. Mam wątpliwość, który wyraz wziąć w "". A szczególnie z Al-kaidy, Ibn-Ladinie. Chorym staruszku. Obama sam oglądał na „żywo“.
Czy taka jest prawda? Poza od lotniczym zawaleniem budynków, to pewnie tak. Samoloty, nawet jeszcze większy, nic wieżom, by nie zrobiły. Po spaleniu mebli i papieru, wszystko by zgasło i stało dalej. Może część ponad samolotem, złamałaby się, zdeformowała. O ile wzrosła by temperatura konstrukcji, powyżej plastyczności stali (600-700stC?). Zawaliłoby się na bok, bo trudno sobie wyobrazić, równomierne wewnętrzne wręgi i zewnętrznego szkieletu, rozgrzane jednocześnie i zawalone w godziny. To w Piecu się dzieje dłużej. W takim biurowcu, niespecjalnie ma się co palić. Popatrzcie, jak to się niemrawo dymi, a płomienie, widoczne są sporadycznie. Stal, beton, azbest - - - meble, papier, plastikowe długopisy, ołówki i komputery.

Smoleńsk – nie ma co pisać, jedynie można się zastanowić, kto odniósł korzyść? PiS. Co prawda Prezes był na proszkach, ale się poprawiło jemu. Nie był gotowy na taką ofiarę. Ale może ktoś był gotowy i to wykorzystał. Do czego? Akt3

Ukraina. Eskalacja i dążenie do konfliktu. Usa pojechało na drugą półkulę, udało się: w Libii, Egipcie (Kanał bardzo bolał, drogi), Irak, Afganistan, Gruzja(w istocie nieudany pucz, bo Rosja nadal siedzi na Kaukazie i współpracuje z Turcją obecną!).
Zupełnie niezwiązane ze sobą fakty. Przypadkowe zbieżności i wypadki. Zarządzanie emocjami. Wyłącz rozum, włącz emocje D : [] Mimo, był taki bloger i .. wielu, wileu innych. Salon, był atrakcyjny z powodów, które zostały zlikwidowane. To ile odsłon mają Notki Profesjonalne : } Jestem Legion

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale