Jarosław Banaś
Nie ma tekstów bez podtekstów. /własne/
5 obserwujących
62 notki
29k odsłon
81 odsłon

Studio Kołobrzeg w Polskim Radiu Koszalin nadaje już trzeci rok

Autor magazynu Jarosław Banaś /marynarka/ autor magazynu Mariusz Wolański /stoi/ Jacek Wożniak radny /podkoszulka/  nagranie wydania wakacyjnego 2020.
Autor magazynu Jarosław Banaś /marynarka/ autor magazynu Mariusz Wolański /stoi/ Jacek Wożniak radny /podkoszulka/ nagranie wydania wakacyjnego 2020.
Wykop Skomentuj

Magazyn radiowy „Studio Kołobrzeg” rozpoczyna trzeci rok działalności. Audycja wzięła swój początek z godzinnej debaty politycznej na antenie Polskiego Radia Koszalin w sobotnie przedpołudnie. Z czasem rozrosła się do cotygodniowego trzygodzinnego magazynu o najważniejszych wydarzeniach z perspektywy miasta i Polski z około piętnastoma uczestnikami każdego wydania. 

W najnowszym Magazynie z 21.11.2020 roku „Studia Kołobrzeg” (premiery zawsze w soboty od godziny 7.00 do 10.00 w programie Polskiego Radia Koszalin) słuchaliśmy:

W cyklicznej audycji „Na Zdrowie” wystąpiła Małgorzata Tomczuk-Michalska, lekarz okulista ze Szpitala Regionalnego w Kołobrzegu. Mówiła o badaniu dna oka pomocnemu w diagnozowaniu i monitorowaniu miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i jaskry.

W drugiej cyklicznej audycji Magazynu „Studio Kołobrzeg” w „Słowniku na Fali” jego współautor dr Sebastian Żurowski z Katedry Teorii Języka w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu analizował zwroty: „krew na rękach”, „będziecie siedzieć”, „fakenews”, oraz zjawisko braku zachodniopomorskich regionalizmów z wyjątkiem zwrotu „nasz Koszalinek”.

Reżyser Wojciech Kukuła w podróż marzeń wyjechał rok temu. Zauroczenie nowojorską metropolią sprawnie opisał. Tak powstała książka "New York by me" a także audiobook w wykonaniu przyjaciela Rafała Zawieruchy. W rozmowie Wojciech Kukuła mówi o swoich koszalińskich korzeniach, a także o spotkaniu z Woody Allenem.

Antoni Piwowarczyk ze Stowarzyszenia Budowy Pomnika Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej w Kołobrzegu opowiada o nowej inicjatywie czyli położeniu niedużego obelisku pomiędzy Dębami Katyńskimi.

O wulgaryzacji języka rozmowa z dr hab. Maciej Wróblewskim z Katedry Antropologii Literatury i Nowych Mediów w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W panelu powiatowym gościmy polityków z Zarządu Powiatu Helenę Rudzis-Gruchałę (PSL), wicestarostę kołobrzeskiego Jacka Kusia (SLD) oraz radnego powiatowego Henryka Bieńkowskiego (PiS). Rozmowa między innymi o systemie opieki zdrowotnej w dobie pandemii i konfliktach społecznych.

W panelu miejskim dyskutują wiceprzewodniczący Rady Miasta Artur Dąbkowski (PO), przewodniczący klubu radnych PiS Maciej Bejnarowicz oraz radny niezrzeszony Jacek Woźniak. Rozmowa o turystyce w sezonie letnim w Kołobrzegu i jej perspektywach, a także o kryzysie autorytetów w dobie społecznych niepokojów.

Sławoj Kigina ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci Kołobrzeg 80, Wojciech Czaplewski z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej i Ryszard Czepulonis z Akcji Katolickiej o petycji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet o zmianę nazwy ulicy św. Jana Pawła II na Walki Młodych, a także o swoistym kodzie kulturowym Polaków. Także konkluzje nad wartościami i zagrożeniami moralnymi współczesnego świata. Pedagogika wstydu, pedagogika dumy, wolność i odpowiedzialność - to główne hasła dyskusji.

Prowadzenie Jarosław Banaś, Mariusz Wolański. Oprawa Muzyczna Adrian Adamowicz.

Zapis internetowy wydania: Studio Kołobrzeg

Audycja rejestrowana jest w każdy czwartek w Kołobrzegu, w livingroomie Marine Hotel★★★★★ od godziny 12. 

Zobacz galerię zdjęć:

Studio Kołobrzeg
Studio Kołobrzeg
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura