42 obserwujących
1858 notek
2490k odsłon
  1638   1

Chciałbym być Czechem

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Nic takiego się nie dzieje. Życie toczy się swoim torem. Wszyscy są zadowoleni.  Zazdroszczę Czechom. W sprawie Smoleńska naprawdę chciałbym być Czechem.

Przed 7 laty wybuchł magazyn amunicji we wschodnich Czechach. Co zrobili Czesi? Najpierw długo i starannie sprawę badali. Gdy po 7 latach doszli do wniosku, że to jest sprawa rosyjskiego wywiadu, mieli na to twarde dowody. Mając twarde dowody, podjęli twarde działania dyplomatyczne wobec Rosji, starając się wcześniej o wsparcie w tej sprawie swoich zagranicznych partnerów: NATO, Unii Europejskiej, Grupy Wyszehradzkiej i poszczególnych państw europejskich. 

Mają wobec tych wydarzeń jedną, wspólną linię polityczną i konsekwentnie ją realizują. A gdy prezydent kraju próbował ją podważać, spotkał się z powszechną krytyką, a list do niego wystosował w tej sprawie, arcybiskup Pragi, kardynał Dominik Duka.  

Co zrobili Polacy w sprawie katastrofy smoleńskiej 11 lat temu? 

Najpierw nie poprosili ani NATO, ani Unii Europejskiej, ani innych zagranicznych partnerów o pomoc – to był akurat błąd i zaniedbanie rządu Donalda Tuska. 

Następnie cała sprawa stała się źródłem morderczego i wyniszczającego sporu politycznego wewnątrz Polski, a dla PiS-u stała się narzędziem do powrotu do władzy. Świadomie i cynicznie używanym narzędziem. Po dojściu do władzy PiS powołał różne komisje i instytucje, które zamiast sprawę wyjaśnić, dodatkowo ją zaciemniały, do tego stopnia, że członkowie rodzin ofiar smoleńskich domagają się dymisji głównego poszukiwacza prawdy w tej sprawie. 

Na koniec Telewizja Publiczna – o której wszyscy wiedzą, także za granicą – że jest medialnym, zbrojnym ramieniem rządu, emituje film, w którym wprost oskarża się Rosję o zamach na polskiego prezydenta. Bez żadnych dowodów. Bo gdyby te dowody były, to należałoby po prostu zerwać stosunki dyplomatyczne z Federacją Rosyjską. 

Nic takiego się nie dzieje. Życie toczy się swoim torem. Wszyscy są zadowoleni. 

Zazdroszczę Czechom. W sprawie Smoleńska naprawdę chciałbym być Czechem.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl   


Lubię to! Skomentuj107 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka