50 obserwujących
1967 notek
2667k odsłon
  948   0

Dlaczego Solidarna Polska chce odwołania Konrada Szymańskiego?

fot. Piotr Łysakowski
fot. Piotr Łysakowski

Minister Ozdoba, poseł Solidarnej Polski – jak donosi Dziennik Gazeta Prawna – domaga się odwołania ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego. Link do tekstu źródłowego znajduje się tutaj: (https://gospodarka.dziennik.pl/artykuly/8252204,kopalnia-turow-zjednoczona-prawica-jacek-ozdoba-michal-kurtyka-konrad-szymanski.html).

Ozdoba twierdzi, że to Szymański jest winien poważnego kryzysu w sprawie Turowa. Nie wiem czy tak jest, ale uważam że z punktu widzenia wewnętrznych wojen między Solidarna Polską, a Mateuszem Morawieckim, atak na Szymańskiego jest wymyślony wręcz genialnie. Z punktu widzenia cynicznej, politycznej gry oczywiście. Dlaczego? Z dwóch powodów. 

Po pierwsze odwołanie Szymańskiego – jeśli by do niego doszło – to potężne osłabienie Mateusza Morawieckiego w sprawach europejskich. Wtedy dopiero Morawiecki będzie poruszał się w tym obszarze naprawdę jak dziecko we mgle. I będzie dla Solidarnej Polski znakomitym celem. 

I jest kwestia druga. Szymański – delikatnie mówiąc – nie jest lubiany w PiS. Nie lubi go też Jarosław Kaczyński. Dlaczego? 

Nie tylko dlatego, że jest dość samodzielny i niesterowalny. Że wielu starym druhom prezesa pokazuje dość ostentacyjnie swoją intelektualną wyższość. Także dlatego, że przez wiele lat był związany z moim ojcem i po części ze mną, a nas prezes Kaczyński najlepiej nie wspomina. I to jest powód, dla którego ten wniosek o odwołanie Szymańskiego ze strony Solidarnej Polski może mieć pewne szanse powodzenia.  

Jeśli do tego dojdzie, to w swojej strategii stałego osłabienia Mateusza Morawieckiego Solidarna Polska osiągnie naprawdę spory sukces.  


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl  

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka