52 obserwujących
2086 notek
2863k odsłony
  582   1

Jak nam Paweł Kukiz politykiem został…

z Pawłem Kukizem, Warszawa, restauracja sejmowa, 11 czerwca 2019.
z Pawłem Kukizem, Warszawa, restauracja sejmowa, 11 czerwca 2019.

Dziś bardzo krótko. Przez ostatnie 6 lat Pawłowi Kukizowi nie wiodło się w polityce. W 2015 – w wyborach prezydenckich – miał przecież 20% głosów. Potem 40 posłów w klubie, potem kilku na listach Koalicji Polskiej, a potem 3 i pół posła wpisie. Pół – bo Stanisław Tyszka głosuje różnie. Same te fakty dowodzą już, że w polityce mu nie szło. Że będąc w polityce był nadal artystą, a nie politykiem. Ze wszystkimi – tak to delikatnie ujmijmy – plusami i minusami artystycznej osobowości. 

I proszę. Coś się zmieniło. Paweł Kukiz ma nadal 3 i pół posła. I to on rozgrywa najważniejszy dla największych partii w sejmie temat. Temat komisji śledczej ds. Pegasusa. Stawia warunki. Negocjuje. Przeciska PiS do ściany i bawi się z opozycją. A przede wszystkim licytuje zdecydowanie powyżej swojej politycznej wagi. 

I to jest jednak dowód na to, że te 6 lat nie poszło na marne. Czegoś się jednak Paweł Kukiz w polityce nauczył. A już myślałem, że nic z tej nauki nie będzie... 

Krótko mówiąc, w tym wpisie, chwalę Pawła Kukiza jako polityka. A już myślałem, że nigdy tego nie zrobię… no chyba że mówię to przedwcześnie. Że za jakiś czas okaże się, że to nie nauczenie się polityki tylko zwykła, artystyczna zmienność. Myślę jednak, że tak nie będzie.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/ 

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.pl    

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka