39 obserwujących
1831 notek
2440k odsłon
1590 odsłon

To sam Kuchciński jest większym problemem niż jego przeloty...

fot. P. Beym
fot. P. Beym
Wykop Skomentuj36

Czy czymś właściwym jest, aby drugą osobą w państwie był ktoś, kto zwyczajnie nie istnieje w mediach?

Trwa afera wokół przelotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i jego rodziny. Marszałek zwrócił pieniądze za 23 loty, łącznie 15 000 zł. To oczywiście nie zamyka sprawy, bo przecież to były loty o statusie Head, które M kosztują wielokrotnie więcej niż zwykły, poselski bilet. Dla mnie jednak jest coś dużo bardziej krępującego niż kwestia tych lotów. 

Krępujące jest mianowicie to, kto się musi z tego tłumaczyć. Przed szukającymi wyjaśnień dziennikarzami wije się bowiem Bogu ducha winien Andrzej Grzegrzółka, podczas gdy marszałek Kuchciński zadowala się oświadczeniami pisemnymi. 

Można by powiedzieć, że w tej sprawie marszałkowi po prostu brakuje odwagi. Że nie zachowuje się w tej sprawie jak mężczyzna. Możnaby, ale to byłaby moim zdaniem redukcja problemu. Problemem marszałka Kuchcińskiego, drugiej osoby w państwie, nie jest bowiem to, że sam w swojej sprawie nie potrafi się publicznie bronić. Jego największym problemem jest to, że w ogóle nie potrafi publicznie występować przed mediami, poza prowadzeniem obrad Sejmu. 

Czy Państwo widzieli kiedyś – przez mijające cztery lata obecnej kadencji – żeby marszałek Kuchciński udzielił jakiegoś wywiadu telewizyjnego bądź radiowego? Żeby zwołał jakąś konferencję prasową? Jeśli nie potrafi jej zwołać w zwykłych warunkach, bo boi się, że sobie nie poradzi, to tym bardziej nie zwoła jej w sytuacji kryzysu. To jest akurat logiczne. 

Pytanie tylko, czy czymś właściwym jest, aby drugą osobą w państwie był ktoś, kto zwyczajnie nie istnieje w mediach? To jest moim zdaniem największy problem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.


Tu polityka zaczyna swój dzień: www.300polityka.pl

Poznań 2.0 – najważniejsi w jednym miejscu – bo informacja nie musi być nudna

http://miastopoznaj.pl/

Wielkopolski Portal Osób Niepełnosprawnych – www.pion.plWykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka