Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
13 obserwujących 917 notek 362070 odsłon
Sceptyk, 18 listopada 2017 r.

Środowiska narodowe potępiają rząd za skrajnie proukraińską politykę

102 2 0 A A A
                                                                                                                         Przedstawiciele Klubu Romana Dmowskiego wydali oświadczenie w sprawie zablokowania prac nad nowelizacją ustawy o IPN, w którym potępiają rząd Beaty Szydło za prowadzenie skrajnie proukraińskiej polityki kosztem Polaków.

„W związku z zablokowaniem prac nad projektem ustawy wprowadzającej karalność propagowania zbrodniczej ideologii banderowskiej, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec skrajnie proukraińskiej polityki realizowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości” napisali Kamil Klimczak i Jan Waliszewski w specjalnie wydanym oświadczeniu.
W ich ocenie „niezwykle mocno z przytoczonym wyżej faktem kontrastuje postawa polskich władz względem rządu w Kijowie i wspieranie jego polityki na każdym kroku (w konflikcie z Rosją czy wobec Unii Europejskiej)”.
„Jednocześnie Ukraińcy w Polsce mają szczególne przywileje: mniejszość ukraińska otrzymuje fundusze z budżetu państwa, Ukraińcy masowo umożliwia się pracę w Polsce (według zapowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w przyszłym roku zostanie wydanych 900 tysięcy wiz z pozwoleniem na pracę). Obywatele Ukrainy odbierają pracę Polakom, a po przepracowaniu zaledwie pół roku (!) mogą otrzymać minimalną emeryturę z polskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych” wyliczają.
Zwracają uwagę, że „z drugiej strony brak jest wzajemności ze strony ukraińskiej czy to w kwestii traktowania mniejszości narodowych (kwestie zwrotu polskiego mienia czy też zwrotu kościołów rzymskokatolickich ciągną się latami) czy w kwestii polityki historycznej”. „Wystarczyło usunięcie jednego monumentu UPA na terenie Polski, notabene stanowiącego samowolę budowlaną, aby władze ukraińskie skutecznie uniemożliwiły jakiekolwiek prace ekshumacyjne w stosunku do polskich ofiar ludobójstwa na Wołyniu. Prawda o tym wydarzeniu – jak zresztą o całej historii relacji polsko-ukraińskich w XX wieku – jest notorycznie zakłamywana przez ukraiński Instytut Pamięci Narodowej oraz inne podległe mu agendy” zauważają.

Opublikowano: 18.11.2017 14:32.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą(…)kulturalną na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Dyletant Nakłamał? To popatrz Pan na życiorys tego półboga prawicy gen Sikorskiego ten to...
  • @ojciec & dyrektor Notka w komentarzu
  • @izaluka Notka w komentarzu

Tematy w dziale Polityka