Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
13 obserwujących 917 notek 362214 odsłon
Sceptyk, 11 grudnia 2017 r.

Prof. Osadczy: wizyta Dudy na Ukrainie będzie upokorzeniem Polski

Biorąc pod uwagę rolę głowy państwa polskiego w życiu politycznym kraju taka wizyta ma znaczenie przede wszystkim symboliczne. O ile na Ukrainie prezydent ma zdecydowanie większe kompetencje, o tyle w państwie polskim rola prezydenta jest symboliczna, aczkolwiek bardzo doniosła. To, że prezydent wybiera się w ogóle na Ukrainę mimo pogarszających się relacji, świadczy o tym, że ten wymiar symboliczny traci swoje znaczenie. – uważa prof. Osadczy.

Historyk jest także zdania, że prezydent Duda nigdy w sposób stanowczy „nie zabrał głosu w kwestiach normalizacji relacji z Ukrainą poprzez dojście do prawdy i uregulowania kwestii pochówku szczątek ponad 130 tysięcy Polaków”, co kontrastuje z jego stanowczym potępieniem antysemickich wystąpień i ksenofobii podczas Marszu Niepodległości. W sytuacji, gdy strona ukraińska nie czyni gestów pojednawczych, jego wizyta na Ukrainie będzie upokorzeniem.

PRZECZYTAJ: Ks. Isakowicz-Zaleski: Duda i Poroszenko chcą zrównać ofiary z katami

Będziemy mieli do czynienia z kolejnym upokorzeniem. Takie wizyty nie mają najmniejszego sensu, dopóki dopóty nie ureguluje się tych spraw, a podejrzewam, że nie da się ich uregulować. Bez uregulowania spraw fundamentalnych takie wizyty dadzą niewiele, a tylko prowadzą do szwanku majestatu Rzeczypospolitej – twierdzi prof. Osadczy przypominając, że hymn ludobójczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów stał się marszem ukraińskiej armii.

W jaki sposób pan prezydent, jako zwierzchnik sił zbrojnych RP, chce współpracować z armią ukraińską, której symbolem jest hymn Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Nie wyobrażam sobie poprawy stosunków bez wartości wspólnych. Tymczasem mamy sytuację, w której armia sojusznicza czci ludobójców – wskazuje naukowiec.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

CZYTAJ TAKŻE: Duda obok zbrodniarza z UPA na fotomontażu szefa ukraińskiego IPN [+FOTO]

Kresy.pl / Radio Maryja

Opublikowano: 11.12.2017 19:39.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą(…)kulturalną na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @deda Nigdy więcej wojny, nigdy więcej faszyzmu! nigdy więcej banderyzmu ukropskiego.
  • @maur ,,Jeśli my nie potrafimy przejąć małego terytorium ze zwartą ludnością polską tu...
  • @Dyletant Nakłamał? To popatrz Pan na życiorys tego półboga prawicy gen Sikorskiego ten to...

Tematy w dziale