Fot. KAKA.media/Teraz Polska
Fot. KAKA.media/Teraz Polska
Krzysztof Przybyl Krzysztof Przybyl
108
BLOG

Wigilijnie i z optymizmem – spotkanie Klubu „Teraz Polska”

Krzysztof Przybyl Krzysztof Przybyl Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
W iście świątecznej, śnieżnej scenerii za oknem i w prawdziwie świątecznym nastroju – w miniony czwartek 7 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne Klubu „Teraz Polska” z udziałem członków Kapituły Godła „Teraz Polska”, laureatów Konkursu „Teraz Polska”, a także przedstawicieli firm i instytucji, współpracujących z Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego. Nie zabrakło ani płynących z serca życzeń, ani podsumowań i optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

Liczna rodzina – 850 członków

Przewodniczący Kapituły prof. Michał Kleiber przypomniał, jak liczna jest – powiększająca się z roku na rok – rodzina laureatów Godła „Teraz Polska”.

- Liczy już 850 przedsiębiorstw. Tylu zwycięzców nagrodziliśmy w czasie ponad trzydziestu lat istnienia Konkursu, a ponad 120 firm nadal posiada prawo do korzystania ze znaku „Teraz Polska” i co roku je odnawia. To dowód na to, jak skutecznym narzędziem promocyjnym jest ten biało-czerwony znak – zaznaczył profesor Kleiber.

Życzenia bożonarodzeniowe zebranym złożyli: kardynał Kazimierz Nycz, członek Kapituły Godła „Teraz Polska” oraz – w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy – zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP minister Piotr Ćwik.

Statuetka dla dr Pietraszkiewicza, prezent dla Fundacji

Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć wyróżnienia osoby, która swoimi działaniami i ich skutecznością przyczyniła się do promocji Marki Polska – najważniejszej i najbliższej naszym sercom ze wszystkich marek. Wręczanie statuetek Promotor Polski stało się tradycją naszych klubowych spotkań. Tym razem trafiła ona do dr Krzysztofa Pietraszkiewicza, który przez wiele lat stał na czele Związku Banków Polskich i zasiadał również w Kapitule Konkursu „Teraz Polska”.

Skoro wigilijne spotkanie, to muszą być i prezenty. W tym roku Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego otrzymała prezent naprawdę wspaniały. Historyk sztuki Irmina Dubaniowska – Kutek, reprezentująca Wita Bogusławskiego, malarza i rzeźbiarza, autora okładki ostatniego numeru „Magazynu Teraz Polska” przekazała na cele statutowe Fundacji rzeźbę jego autorstwa. Zachęcam jednocześnie do lektury wywiadu z Artystą.

Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu LZA PROMNI ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z solistką Karoliną Lizer, wokalistką i kompozytorką, laureatką Festiwalu w Opolu.

Czy będzie to dobry rok dla polskich marek?

Frekwencja dopisała, nastroje – również. Polscy przedsiębiorcy są pracowici i gotowi na progres. Dynamika rozwoju polskiej gospodarki i jej odporność na zawirowania wewnętrzne i zewnętrzne daje powody do optymistycznego patrzenia na nadchodzący rok. Oby ten optymizm, który można było usłyszeć w rozmowach podczas naszego wigilijnego spotkania, przełożył się na jeszcze lepsze wyniki ekonomiczne i kondycję polskich marek!

Krzysztof Przybył jest prezesem Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego, znanej od ponad trzydziestu lat jako organizator konkursu „Teraz Polska”. W ramach tej inicjatywy wyróżniono setki polskich firm, oferujących najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. Cel Fundacji to promocja dobrych, polskich marek, a jednocześnie przyczynianie się do wzmacniania marki Polska w Europie i na świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka