ARCHITEKTURA i URBANISTYKA
FORMA ARCHITEKTONICZNA POWINNA MIEĆ DUSZĘ I CIAŁO KONSTRUKCYJNE A PODSTAWĄ URBANISTYKI POWINNA BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALNOŚĆ.
7 obserwujących
44 notki
52k odsłony
2059 odsłon

KONCEPCJA ROZWOJU ŚCISŁEGO CENTRUM WARSZAWY cz.2

-
-
Wykop Skomentuj26

 Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią prezentuję Państwu mój dyplom z 1993r.wykonany na Wydziale PW Architektury u Pana docenta Jerzego Skrzypczaka. Stare dawne czasy. Znowu wydaje się ,ze będzie to prezentacja w częściach ,bo materiał obszerny -15 plansz projektowych o dużej ilości szczegółów. Proszę przeanalizować kolejne plansze i porównać z początkową wersją –propozycją z KONKURSU 1992.Koncepcja siłą rzeczy i poświęconego czasu ewoluowała do wersji zmienionej. Ingerencja w PKiN została tu już ograniczona do minimum. Zabieg w projekcie sprawia jednak dalej wrażenie, że „dar stalinowski” został wkomponowany w grupę wysokich budynków. To akurat stanowi główną zaletę. Na ile jest on wtopiony w tę proponowaną zabudowę to już zostawiam do oceny zainteresowanym odbiorcom. Plansze będę wrzucał sukcesywnie ,stosownie do czasu jaki da mi się poświęcić na tę publikację. Plansze są już stare i wymagają drobnych rekonstrukcji i napraw ;o)

To nic. Ważne by przesłanie jakie wtedy te 20 lat temu chciałem wyeksponować zapisać w sieci dla potomnych. Być może zainspiruje ono nowych, młodych projektantów do tworzenia CENTRUM WARSZAWY wg. własnych nieskrępowanych socrealizmem czy wręcz komunizmem propozycji. Czas jak wiadomo ta „wszystkożerna świnia” niweczy każde dzieło ludzkie. Jednak liczę ,że treści wrzucone na SALON24 na ten temat  będą przydatne choć trochę dla zainteresowanych wyglądem i funkcjonowaniem naszej stolicy.Może będę mógł też również podjąć jakąś współpracę,kooperację z realizatorami,decydentami w kwestiach przyszłych przedsięwzięć urbanistyczno-architektonicznych w przyszłości.

;o)

Przepraszam za niezbyt dobrą jakość zdjęć.Materiał sporządzam bez specjalnych przygotowań,ot relacja na gorąco z przeszłości.Pozdrawiam

Ciąg dalszy ekspozycji pozostałych plansz nastąpi.

---------------------------

Reklama edukacyjna:
Zobacz galerię zdjęć:

całość z oddalenia
całość z oddalenia widok 2 dokładniejszy - Widok z lotu ptaka System komunikacji pieszej-PASAŻE-żółto.PLAN całości.Relacje obiektów PLAN zoom PLAN zagospodarowania kwartału ŚCW Opisy LEGENDA Opisy LEGENDA Opisy LEGENDA PLAN z kontekstem kwartału z PKiN integracja komunikacyjna obszaru PKiN z sąsiedztwem Widoki i ELEWACJA zespołu Widoki z różnych stron w mieście.Zdjęcia.Różne perspektywy patrzenia na CENTRUM planik miejsc z których wykonano zdjęcia w plenerze Zdjęcie z pl.Konstytucji Widok i wkomponowanie wysokich obiektów-nowych dominant Warszawy Widok CENTRUM i powstającego "down town"od Wisły czyli od Pragi. inna perspektywa z "Poniatoszczaka" WIDOK elewacja POLSKI WYSOKOŚCIOWIEC UE high-scryper inne wysokościowce w tej okolicy +18 zdjęć +19 zdjęć
Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale