11 obserwujących
402 notki
1700k odsłon
4930 odsłon

Kolejne spektakularne odejście z radiowej Trójki. To dziennikarz z 45-letnim stażem

Jan Chojnacki, fot. Facebook/Profil Jana Chojnackiego
Jan Chojnacki, fot. Facebook/Profil Jana Chojnackiego
Wykop Skomentuj169

Po 45 latach odchodzi z Programu III Polskiego Radia  Jan Chojnacki, znany z audycji "Bielszy odcień bluesa". Po Annie Gacek i Wojciechu Mannie kolejna osobowość żegna się z radiową Trójką. 

"Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim, który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy to mogę nadać audycję w nocy, „bo tam jest więcej miejsca”. Moje rozbuchane ego nie pozwoliło mi skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Po 45 latach Bielszy odcień bluesa znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania Słuchaczkom i Słuchaczom - napisał Jan Chojnacki na grupie sympatyków audycji "Bielszy odcień bluesa". Podziękował też za wsparcie od odbiorców.

- W związku z sytuacją epidemiologiczną, ramówki wszystkich Programów PR zostały w trybie pilnym zmodyfikowane, dlatego Dyrekcja Programu 3 zaproponowała panu Chojnackiemu emisję audycji o innej porze nocnej - na co pan Chojnacki nie wyraził zgody - wyjaśniała Monika Kuś z biura Zarządu Polskiego Radia. 

"Bielszy odcień bluesa" początkowo Chojnacki prowadził z Wojciechem Mannem, potem samodzielnie. Po raz pierwszy w eterze można było usłyszeć ich wspólnie w 1975 roku.  Od 2009 roku program był nadawany w każdy czwartek o godzinie 22.05. 

Chojnacki wspólnie z Mannem prowadził też „Non Non Stop Kolor”, a w Trójce „Tanie granie” w latach 2006-2009. Był też członkiem Akademii Muzycznej Trójki.

W ostatnich dniach kilku dziennikarzy Programu III Polskiego Radia odeszło radia. Zaczęło się od Anny Gacek po 19 latach współpracy. Rzeczniczka prasowa Polskiego Radia tłumaczyła, że otrzymała ona propozycję pozostania w spółce, jednak jej nie przyjęła. Kilka dni później Wojciech Mann – po 55 latach pracy – ogłosił, że żegna się ze słuchaczami Trójki. Następna była artystka Gaba Kulka, która w sobotnie wieczory prowadziła audycję „Głowa. Serce. Baza” (tytuł nawiązywał do konstrukcji zapachu), a po niej Jan Młynarski, który prowadził w niedziele o godzinie 13.05. audycje "Dancing, salon, ulica 

W ostatnich latach z Trójki odeszli też m.in. Robert Kantereit, Artur Andrus, Artur Orzech, Dariusz Rosiak, Jerzy Sosnowski, Magda Jethon i Michał Nogaś.

Jan Chojnacki od 2005 roku prowadzi internetowe Radio Baobab i tam też przeniósł audycję "Bielszy odcień bluesa". Do internetu przenosi się też Wojciech Mann, który zapowiedział też otwarcie kanału na YouTubie.

W czwartek na tej platformie pojawił się pierwszy wspólny film Manna i zapraszanego przez niego co piątek do Trójki Piotra Bukartyka, w nowym cyklu „Duet Egzotyczny Bukman”. Podobnie jak na antenie radia, Bukartyk śpiewa napisaną specjalnie piosenkę, którą wprowadza i komentuje Wojciech Mann.

Słuchacze skupieni wokół facebookowej grupy „Ratujmy Trójkę” zaproponowali, aby byli dziennikarze Trójki założyli internetowe radio, finansowane przez słuchaczy. Na razie żaden z dziennikarzy nie skomentował tego pomysłu.

ja


Wykop Skomentuj169
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura