50 obserwujących
385 notek
421k odsłon
  746   0

Witold Pilecki do Muzeów Holokaustu i Europejskiego Dnia Bohaterów

Nagłówek odpowiedzi Muzeum Holokaustu z 6.II.2012
Nagłówek odpowiedzi Muzeum Holokaustu z 6.II.2012

6 lutego 2018 r. minęło sześć lat od odpowiedzi na list w sprawie rotmistrza Witolda Pileckiego, jakiej waszyngtońskie Muzeum Holokaustu udzieliło Fundacji Paradis Judaeorum, a dokonania Ochotnika do Auschwitz w ekspozycji United States Holocaust Memorial Museum nadal nieobecne. Tymczasem polska klasa polityczna i media udają, że projektu Europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem nigdy nie było...


A że Witold Pilecki, mimo sześciu lat od złożonej nam deklaracji, pozostaje wciąż w waszyngtońskim Muzeum Holokaustu wielkim nieobecnym, to (pomijając ewidentnie złą wolę amerykańsko-żydowskich tzw. „historyków Holokaustu”) ogromna „zasługa” przeżartej partyjniactwem polskiej klasy politycznej. To także zasługa cenzury z jaką dwunastoletnią działalność Fundacji Paradis Judaeorum traktują mainstreamowe media.


Najważniejszą z inicjatyw jakie podjęła nasza fundacja jest trwająca od ponad dekady akcja społeczna „Przypomnijmy o Rotmistrzu” (Let's Reminisce About Witold Pilecki”). Zasadnicze trzy cele tej działającej od stycznia 2008 r. międzynarodowej inicjatywy obywatelskiej to: a) upowszechnienie „Raportu Witolda” z 1945 r., b) lobbing na rzecz superprodukcji filmowej opowiadającej losy Ochotnika do Auschwitz, c) ustanowienie 25 maja Europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.


To i znacznie więcej (szczegóły na naszych licznych stronach internetowych) robimy oddolnie, bez wsparcia tzw. oficjalnych czynników i wyłącznie własnym sumptem. Robimy w Polsce, w Irlandii, we Francji, w Niemczech, na Ukrainie, Węgrzech, Białorusi itd. Robimy pomimo cenzury, która często jako „jedynych od lat upominających się” o te sprawy wymienia wszelkich swoich najróżniejszych, partyjnie koncesjonowanych „Naszych Kolegów”, tylko nie nas. Robimy pomimo oszczerstw i kalumnii miotanych przez wybuchające co i rusz, zapiekłe w swej zawiści polskie piekło…


A gdyby kto sądził, że przesadzam, raz jeszcze zadam to pytanie: jak to na zdrowy rozum w ogóle możliwe, że wówczas, przed sześcioma laty, j e d y n y m polskim medium, które zainteresowało się odpowiedzią jakiej w sprawie Rotmistrza udzieliło Fundacji Paradis Judaeorum waszyngtońskie Muzeum Holokaustu był krakowski „Dziennik Polski”?… Jak to możliwe, że mimo – zwłaszcza ostatnio tak widocznego – zatroskania o polską pamięć historyczną i (lepszą) jakość relacji polsko-żydowskich, do dnia dzisiejszego większość mediów nie zająknęła się o tym słowem?… Jak to możliwe, że pomocy w doprowadzeniu do końca tej sprawy odmówili nam – solidarnie, ponad podziałami – i Forum Żydów Polskich, i wicepremier Piotr Gliński, i prezes Jarosław Kaczyński, i rabin Michael Schudrich?…


W skrócie (bo to przecież tylko wskazanie niektórych, ważnych w szerokim kontekście, faktów) - od początku. W sześćdziesięciu punktach:


1) Dziesięć lat temu, 13 lutego 2008 r. w portalu Polskiego Radia ukazał się tekst pt. „Trzeba dać świadectwo”, w którym po raz pierwszy upubliczniono informacje o podjętych przez Fundację Paradis Judaeorum działaniach celem ustanowienia w rocznicę zamordowania rtm.Pileckiego – 25 maja - święta obchodzonego w całej Unii Europejskiej: Europejskiego Dnia Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem (potem zmieniliśmy tę nazwę na Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem), vide:


https://www.polskieradio.pl/5/104/Artykul/176330,Trzeba-dac-swiadectwo


2) 25 maja 2008 r., dokładnie w sześćdziesiątą rocznicę zamordowania Ochotnika do Auschwitz, Fundacja Paradis Judaeorum upublicznia w siecie (i za darmo) pierwszy angielski przekład „Raportu Witolda” (w kolejnych miesiącach i latach link ten rozsyłany jest do polityków, mediów, instytucji pamięci na całym świecie): www.witoldsreport.blogspot.com


3) 27 listopada 2008 r. ś.p. prezydent Lech Kaczyński odmówił prośbie Fundacji Paradis Judaeorum o publiczną deklarację poparcia dla projektu ustanowienia Europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Vide: list ministra Macieja Łopińskiego, szczegóły w części VIII (ósmej) materiału z 24 stycznia 2009 r. pt. „Przypomnijmy o Rotmistrzu – to nasz obowiązek”:


http://michaltyrpa.blogspot.com/2009/01/przypomnijmy-o-rotmistrzu-to-nasz.html


4) 17 września 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum zwróciła się do papieża Benedykta XVI (a także do biskupów polskich) o rozważenie wyniesienia na ołtarze chrześcijańskiego rycerza XX wieku. 25 stycznia 2009 r. z inicjatywy fundacji została odprawiona na Wawelu pierwsza w dziejach Msza św. z modlitwą o beatyfikację Witolda Pileckiego, zob. relację z 1.II.2009 pt. „Przypomnijmy o Rotmistrzu – w Katedrze Wawelskiej”:


http://michaltyrpa.blogspot.com/2009/02/przypomnijmy-o-rotmistrzu-w-katedrze.html


5) 18 lutego 2009 r. z inspiracji Fundacji Paradis Judaeorum grupa Unia na rzecz Europy Narodów (przemianowana później na Europejskich Demokratów i Reformatorów) uchwaliła uchwałę wzywającą Parlament Europejski do ustanowienia 25 maja Europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. O słynnej „pomyłce” w głosowaniu polskich europosłów pisałem w zdjętym przez cenzurę „Polska The Times” tekście z 14 kwietnia 2009 pt. „Pilecki zamordowany po raz trzeci”:

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka