79 obserwujących
905 notek
682k odsłony
  175   0

Nikt już do Banasia nie zadzwoni...

Nie zadzwoni za wyjątkiem, oczywista oczywistość, dziennikarzy wolnych mediów. W świeżutkim wywiadzie z Jakubem Banasiem ciekawostką jest w zasadzie tylko jedno. Stosunek Banasiów do Kaczyńskiego. Cała reszta to obraz pisowskiego szamba, które już doskonale znamy. Szamba, którego konsekwencją jest obecne szambo w Polsce. I wcale nie potrzeba Banasiów, żeby widzieć, że zaszambione są już wszystkie państwowe instytucje. W NIKu znajdują się obecnie wszystkie dowody na to.    

Z przekazu dzisiejszego wywiadu z synem Banasiem wynika taki sam stosunek obu Banasiów do właściciela PiS, a chwilowo i Polski. Stosunek mocno dyplomatyczny, a zarazem, mimo nieskrywanej przecież krytyki, w pewien sposób przyjazny. To takie mechaniczne przyznanie, że absolutnie wszystkim w Polsce rządzi ten stary, osamotniony i nieufający absolutnie nikomu kawaler.

Warunkowo zaufał kiedyś Marianowi Banasiowi. Zaufał oczywiście w cudzysłowie, bo przecież sam najlepiej wie, że na każdego można znaleźć lub wyprodukować haki. 

Paradoks polega na tym, że gdy powoływał Mariana Banasia nie potrzebował nawet sprawdzić haków, dlatego - nadzwyczaj delikatnie rzecz ujmując - nie aktywizował swoich hakowych. Psuł w ten sposób nie tylko państwo, ale i swoją partię. Demoralizował absolutnie cały pisowski aktyw, demoralizował państwowych urzędników, demoralizował państwo. 

Potężnym atutem panów Banasiów jest przypadkowo możliwość bycia w tej odsłonie niezdemoralizowanymi. Nawet pomimo pewnych ewentualnych ich byłych grzeszków czy nawet grzechów. No to korzystają.

Wygląda, że Jakub Banaś w wywiadzie puszcza próbny balon, który ma wysondować, na ile "niezdemoralizowany" jest Jarosław Kaczyński. Bo w to, że ktoś (w tym przypadku wg Banasiów Kamiński) cokolwiek robi bez Kaczyńskiego, to Banasiom nawet żona Banasia nie wierzy. Niespokrewniona z tymi Banasiami. Sąsiadka, która polityką tylko trochę się interesuje. 

Sąsiadka Banasiowa twierdzi, że prezes do Banasia nie zadzwoni...

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale