61 obserwujących
253 notki
291k odsłon
891 odsłon

Brak wiedzy z fizyki a tworzenie narracji "mnie sie zdaje" o katastrofie Tu-154.

Wykop Skomentuj97

Bloger Niegracz pozwolił sobie na wypowiedź po moim adresem

niewątpliwie  jednym z największych głupków  jest bloger nudna-teoria

 oto jego  "komentarz" :)))


W rzeczywistości katastrofa nie odbyła się w helu, czy próżni, lecz w powietrzu. Jeśli odłamany statecznik miał pęd, to miał i prędkość względem powietrza. A skoro miał prędkość względem otaczającego go powietrza to wpływ na jego przemieszczanie się miała i aerodynamika. Tego Niegracz w swojej ekierkowej prostocie z powodu próżni pomiędzy uszami nie uwzględnia.

Tak samo nie uwzględnia, że w wyniku (wielokrotnych) kolizji z glebą może dojść do zmiany kierunku wektora; chyba każdy widział toczącą się monetę, która wg. wynurzeń Niegracza z zachowaniem pędu powinna się była toczyć prosto, a ta jakąś diabelską sztuczką skręca.


koniec cytatu

ten głupek przyrównuje ruch  parotonowego fragmentu  samolotu do ruchu  ..monety :)))

i rozpatruje  aerodynamikę  odpadniętego ogona  :)))


Chodzi o notkę

https://www.salon24.pl/u/nudna-teoria/1008902,ogon-tu-154-na-wrakowisku-czyli-smolenska-fizyka-w-prozni-intelektualnej


W sumie z punktu widzenia fizyki nie ma tu co rozpatrywać, bo rzeczy są oczywiste. Aerodynamika zawsze gra rolę, nawet jak jedziemy na rowerze. I czym szybciej się dany obiekt porusza, tym wpływ aerodynamiki jest większy. Trzeba mieć mocno nierówno pod kopułką by taką oczywistą oczywistość negować.

To nie jakieś wydumania z quwety, tylko autentyczne sceny gdzie mamy do czynienia z zupełnie normalną fizyką niesmoleńską.


Ale przyjrzyjmy się jeszcze mechanizmowi manipulacji.

"ten głupek przyrównuje ruch  parotonowego fragmentu  samolotu do ruchu  ..monety :)))"

Wystarczy doczytać by zauważyć ordynarną manipulację. Wcale nie "przyrównuję", tylko napisałem, że w tej sytuacji działają mechanizmy które działają również na toczącą się monetę. Ale jest to jedynie jeden z wielu czynników które należy uwzględnić, czego w quwecie próżno szukać.

"i rozpatruje  aerodynamikę  odpadniętego ogona  :)))"

Również nic takiego nie miało miejsca. Ja jedynie napisałem, że jak już ktoś chce naukowo coś takiego analizować, to aerodynamiki pominąć nie sposób, co dobitnie pokazują nam latające samochody na powyższym filmiku. Wszelkie zaś "analizy" niegracza odbywają się najwyraźniej w próżni, skoro uważa on, że aerodynamikę można pominąć. W próżni pomiędzy jego uszami.

Bo nawet na ruch idealnej bryły rotacyjnej, jaką jest kulista piłka, aerodynamika również może mieć wpływ i należy to uwzględnić.

W próżni (pomiędzy uszami) wszystkie te efekty oczywiście nie występują.

Wykop Skomentuj97
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka