Zdążysz ze świątecznymi zakupami? Sprawdź, do której w Wigilię będą otwarte sklepy

W Wigilię większość sklepów będzie czynne krócej. fot. PAP/Grzegorz Michałowski
W Wigilię większość sklepów będzie czynne krócej. fot. PAP/Grzegorz Michałowski
W środę i czwartek sklepy spożywcze będą otwarte dłużej niż zwykle – średnio do godz. 23. W Wigilię większość placówek handlowych będzie czynna krócej: do godz. 13, a niektóre do 14.

Przed Wigilią sklepy otwarte dłużej, w Wigilię krócej

W środę i czwartek sklepy spożywcze będą działać co najmniej do 22 (Auchan), niektóre do 23 (Biedronka, Carrefour, Lidl, Netto, Stokrotka) a nawet do północy (Kaufland).

Zgodnie z ustawą, która od 2020 r. wprowadziła zakaz handlu w niedziele (z siedmioma wyjątkami), w Wigilię, która nie jest ustawowo dniem wolnym od pracy, handlować można jedynie do godziny 14.

Większość sieci handlowych 24 grudnia sprzedaż kończy o godz. 13, żeby pracownicy mieli czas na posprzątanie i zamknięcie sklepów. Do godz. 13 otwarte będą sklepy sieci: Biedronka, Lidl, Carrefour, Auchan, Kaufland i Netto. O godzinę dłużej otwarte będą sklepy Dino, Lewiatan i Żabki. W Wigilię zamknięte będą sklepy sieci Ikea.

Czytaj też: Zerowy VAT na żywność. Media: Komisja Europejska wydała zgodę

Limity w sklepach

We wszystkich placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. Od 1 grudnia w placówkach handlowych obowiązuje nowy limit osób (jedna osoba na 15 m kw.).

sklepy
W Wigilię większość sklepów będzie czynne krócej. fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Czytaj dalej:

KJ

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka