Blog
Polityka i kapitalizm
prokapitalizm
prokapitalizm Polityka aktualności, publicys
25 obserwujących 1721 notek 596632 odsłony
prokapitalizm, 7 lutego 2018 r.

Gdy D. Irving szedł do więzienia, dzisiejsi „obrońcy” wolności słowa i badań milczeli

O tym, jak wygląda szacunek dla wolności słowa ze strony Waszyngtonu, Tel Awiwu czy Brukseli, mógł się kilkanaście lat temu przekonać brytyjski historyk David Irving. Irving uważany był przez środowiska żydowskie za tzw. kłamcę oświęcimskiego.

Gdy w listopadzie 2005 roku odwiedził on Austrię, jadąc samochodem w pobliżu miejscowości St. Johann in der Heine w południowej Styrii, został aresztowany podczas rutynowej kontroli drogowej. Irving poszukiwany był przez austriacką policję za wygłoszenie w 1989 roku w Wiedniu wykładu, podczas którego miał powiedzieć, że Adolf Hitler nic nie wiedział o holokauście, oraz że w obozach zagłady zginęło w istocie mniej osób, niż podaje to żydowska propaganda. Miał również podważać prawdziwość istnienia komór gazowych.

W 2006 roku sąd w Wiedniu skazał Irvinga na 3 lata więzienia Gazeta Wyborcza napisała wówczas o historyku jako o "największym kłamcy oświęcimskim świata" (...)

Gdy D. Irving szedł do więzienia, dzisiejsi „obrońcy” wolności słowa i badań milczeli

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Polityka, kapitalizm i wolny rynek

Portal wolnościowy, blog polityczny, którego głównym celem jest propagowanie takich idei jak wolny rynek, kapitalizm, liberalizm gospodarczy, ekonomia wolnorynkowa. Jest to ważne szczególnie teraz, kiedy to, w związku z rozlewającym się po świecie kryzysem, na kapitalizmie, wolnym rynku, liberalizmie gospodarczym, powszechnie wiesza się psy i obwinia za zjawiska, za które odpowiada tak naprawdę ktoś inny.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • A oto prawda o wizycie Bono w Brukseli...
  • @35stan Jeśli instytucje finansowe USA to wiadomo, tak naprawdę, kto
  • @noo Ze wszystkich państwowych spółek śmietankę spijają nieliczni

Tematy w dziale