To i owo
Przez poznanie do poznania...
32 obserwujących
855 notek
478k odsłon
  241   0

Kontrolowany przeciek dotyczący podatków bogatych Amerykanów?

Kontrolowany przeciek dotyczący podatków bogatych Amerykanów?


https://www.salon24.pl/u/polska-gospodarka/1141975,soros-nie-placil-podatku-przez-trzy-lata-amerykanski-system-wspiera-najbogatszych

https://www.cbsnews.com/news/income-tax-wealthy-bezos-buffett/

https://www.nytimes.com/2021/06/08/opinion/income-tax-billionaires.html

https://www.wsj.com/articles/return-of-the-irs-scandal-11623191964?mod=opinion_major_pos2

https://www.poynter.org/newsletters/2021/is-there-anything-wrong-with-propublicas-story-about-the-taxes-of-the-rich/
ProPublica przedstawiła jak najbogatsi unikają podatku dochodowego.

Bohaterami między innymi są: Warren Buffett, Jeff Bezos i Elon Musk.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1079711,jak-rodzina-bidenow-unikala-opodatkowania

ProPublica przyjrzała się 25 najbogatszym Amerykanom według Forbesa. W okresie 2014- 2018 osoby te zapłaciły łącznie 13,6 miliarda federalnych podatków dochodowych ( dane IRS).

 To oszałamiająca suma, ale prawdziwa stawka podatkowa wynosi tylko 3,4%”. Żeby było jasne, uważa się, że osoby przedstawione w historii ProPublica nie zrobiły nic nielegalnego.

Komisarz Urzędu Skarbowego Charles Rettig powiedział, że IRS już bada, w jaki sposób ProPublica była w stanie uzyskać te informację (ProPublica twierdzi, że pochodzą z anonimowego źródła).

Informacje podatników są poufne i istnieją potencjalne sankcje karne dla pracowników IRS lub innych osób, które ujawnią te informacje.

A zatem o co chodzi jeśli nikt  z 25 podatników nie naruszył prawo?

Historia ProPublica mówi, że mitem jest fakt, że każdy płaci sprawiedliwie podatki, a najbogatsi Amerykanie płacą najwięcej.


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1057646,triumf-niesprawiedliwosci-emmanuel-saez-i-gabriel-zucman-o-systemie-podatkowym-w-usa

Z zapisów IRS wynika, że ​​najbogatsi całkowicie legalnie mogą płacić podatki dochodowe, które stanowią zaledwie ułamek setek milionów, jeśli nie miliardów, a ich fortuny rosną każdego roku.

Bogaci Amerykanie mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy, oszukując federalne podatki dochodowe, ale to nic w porównaniu z tym, ile pieniędzy zaoszczędzili, przestrzegając zasad.

Dziennikarska organizacja non-profit ProPublica poinformowała we wtorek, że niektórzy z najwybitniejszych miliarderów w USA zadeklarowali stosunkowo niski dochód podlegający opodatkowaniu w porównaniu z szybkim wzrostem ich bogactwa. Na przykład Jeff Bezos podał szacunkowo 99 miliardów dolarów majątku w latach 2014-2018, ale w tym okresie zgłosił tylko 4,22 miliarda dolarów dochodu podlegającego opodatkowaniu. Warren Buffett, który w tych latach zgromadził 24,3 miliardy dolarów nowego bogactwa, odnotował 125 milionów dolarów dochodu podlegającego opodatkowaniu. ProPublica, która twierdzi, że nie wie, kto dostarczył poufne dane, wykonała cenną usługę publiczną, publikując je, wyjaśniając, jak niektórzy z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych zasadniczo żyją w innym systemie opodatkowania dochodów niż reszta obywateli.

Choć nie można ich winić za przestrzeganie zasad. Ale to nie przypadek, że Stany Zjednoczone posługują się definicją dochodu podlegającego opodatkowaniu, która jest niezwykle korzystna dla ludzi bogatych. Nowe dane sugerują, że musimy rozważyć inną definicję dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Dla celów podatkowych w Stanach Zjednoczonych dochód definiuje się zasadniczo jako pieniądze. Wzrost wartości inwestycji nie jest zaliczany do dochodu podlegającego opodatkowaniu. Ekonomiści Emmanuel Saez i Gabriel Zucman oszacowali w kwietniu, że najbogatsi Amerykanie mają około 2,7 biliona dolarów majątku, od którego nie zapłacili podatków.

 Logika tego standardu opiera się na trójnogu założeń, które nie są prawdziwe.

Po pierwsze, wzrost wartości aktywów jest w pewnym sensie nierealny lub przynajmniej bezużyteczny. Sąd Najwyższy ustanowił standard w 1920 r., orzekając, że kobieta, która otrzymała część akcji, nie musi płacić podatku od wartości, ponieważ przeniesienie akcji „nic nie zabiera z majątku korporacji i niczego nie dodaje do majątku korporacji”.

Rzeczywistość jest jednak taka, że ​​wielu bogatych Amerykanów zarabia, pożyczając pieniądze na wartość swoich aktywów.

 ProPublica podaje przykład Elona Muska, który zastawił akcje Tesli o wartości 57,7 miliarda dolarów jako zabezpieczenie pożyczek osobistych. To zapewnia Panu Muskowi mnóstwo pieniędzy na wydatki.

ProPublica poinformowała, że ​​w 2018 roku nie zapłacił nic z federalnych podatków  dochodowych.

Drugim i bardzo powszechnym fałszem jest to, że ludzie w końcu zapłacą podatki od swojego bogactwa, że mogą określić termin, ale nie mogą uniknąć podatnika.

To nieprawda! Łatwo jest gromadzić bogactwo, które nigdy nie będzie opodatkowane. Aktywa mogą być blokowane w fundacjach non-profit, których głównymi beneficjentami mogą być osoby, które nimi zarządzają. Majątek można również przekazać dzieciom i wnukom. Co więcej, rząd zezwala spadkobiercom na przejęcie własności po obecnej wartości, usuwając nagromadzone zobowiązania podatkowe.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka