7 obserwujących
241 notek
409k odsłon
  1717   1

Gerard Depardieu oskarżony o gwałt i napaść seksualną

Prokuratura w Paryżu odniosła się do zarzutów wobec Gerarda Depardieu po tym, jak sprawa została ujawniona we francuskich mediach. Fot. PAP/EPA/ANDREI STASEVICH POOL
Prokuratura w Paryżu odniosła się do zarzutów wobec Gerarda Depardieu po tym, jak sprawa została ujawniona we francuskich mediach. Fot. PAP/EPA/ANDREI STASEVICH POOL

Aktor Gerard Depardieu został w grudniu ubiegłego roku oskarżony o gwałt i napaść seksualną - poinformowała prokuratura w Paryżu.

Do przestępstw miało dojść w 2018 roku.

Wstępne zarzuty przedstawiono aktorowi 16 grudnia; Depardieu nie został wówczas zatrzymany - poinformowała prokuratura.

Prokuratura w Paryżu odniosła się do zarzutów po tym, jak sprawa została ujawniona we francuskich mediach. Podały one, że zarzuty dotyczą zawiadomienia, które złożyła w sierpniu 2018 roku 22-letnia wówczas aktorka i tancerka. Zeznała, że „"została dwukrotnie wykorzystana seksualnie przez aktora w trakcie nieformalnej próby do przygotowywanego przedstawienia teatralnego”. Miało do tego dojść w paryskiej rezydencji Depardieu w VI dzielnicy Paryża 7 i 13 sierpnia 2018 roku.

Prokuratura w Aix-en-Provence wszczęła śledztwo po otrzymaniu zawiadomienia, lecz przekazała ją prokuraturze w Paryżu.

Gerard Depardieu, gwałt, napaść seksualna, oskarżenie, prokuratura, Salon24
Aktor Gerard Depardieu został oskarżony o gwałt i napaść seksualną. Fot. PAP/EPA/MAURIZIO DEGL'INNOCENTI

W czerwcu 2019 roku wstępne dochodzenie zostało umorzone. Według prokuratury działania śledcze prowadzone w ramach tego postępowania nie pozwoliły na sformułowanie zarzutów wynikających z oskarżeń kierowanych pod adresem Depardieu.

Śledztwo wznowiono w październiku ub.r.

Prawnik Depardieu, Herve Temime, mówił, że aktor „zdecydowanie zaprzecza”, jakoby doszło do gwałtu lub napaści seksualnej.

Depardieu wystąpił w prawie 200 filmach i jest jednym z nielicznych francuskich aktorów, którzy zasłynęli w Hollywood. Zdobył Złoty Glob za rolę w „Zielonej karcie”, anglojęzycznej komedii romantycznej z 1990 roku, w której zagrał u boku Andie MacDowell. Za tytułową rolę w „Cyrano de Bergerac” otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego aktora. 

KW

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka