Czy Grzegorz Braun ma rację nazywając Andrzeja Dudę idiotą?
Autor: CzarnaLimuzyna
https://www.ekspedyt.org/2021/03/18/czy-grzegorz-braun-ma-racje-nazywajac-andrzeja-dude-idiota/?cn-reloaded=1
Jest dobrym zwyczajem, jak się o kimś pisze, nakreślić coś w rodzaju laurki lub przynajmniej wymienić osiągnięcia tej osoby. Postanowiłem zadość uczynić formalnościom, w formie dosadnej, wymieniając zalety pana prezydenta. Tym bardziej, że są one kompatybilne z mądrością etapu – nową wersją historii i z tzw. dziejową koniecznością. Zaczynamy…
Apokryfy judaistyczne Dudy Andrzeja
Pan prezydent Duda jest wybitnym twórcą… tego nie jestem pewien, ale na pewno jest gorliwym propagatorem apokryfów i hipokryfów. Mając na uwadze luki w wykształceniu współczesnych Polaków wyjaśniam, że apokryfem jest nazywana nie mająca źródeł historycznych legenda, prezentowana opinii publicznej jako domniemany, prawdopodobny fakt historyczny. Innymi słowy apokryf oznacza „dzieło o niepewnej, podejrzanej autentyczności”.
Typowym przykładem apokryfów implementowanych na siłę do polskiej historii są opowieści o żydach. Wystarczy przeczytać źródła historyczne, aby wiedzieć, że żydzi i Żydzi narobili w polskiej historii więcej szkody niż pożytku, a opowieści Andrzeja Dudy są rodzajem żydowskiej hagady.
Przy okazji polecam książkę Ewy Kurek Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945.
Innym, lecz bardzo podobnym rodzajem wypowiedzi pana prezydenta, są hipokryfy. Nazwałem je tak, bo kojarzą mi się z typową dla współczesnego polityka hipokryzją. Wypowiedzi tego typu budzą we mnie, od samego początku pierwszej kadencji, obrzydzenie. Postulat Andrzeja Dudy aby Polska stała się „na wieczność” częścią totalitarnego tworu bazującego na bagnistym gruncie ideologii marksistowskiej jest nie tylko nie do przyjęcia, ale budzi jak najgorsze skojarzenia. Przypominam, że trzy lata temu Unia posteuropejska (do dziś większość cierpiących na mimetyzm nazywa ją europejską), złożyła deklarację programową. Właśnie w takich i podobnych kontekstach podejrzewam Andrzeja Dudę o hipokryzję. Prezydent deklaruje się bowiem jako Polak i katolik, a nie jako marksista. No, chyba, że jest całkowicie nieświadomy dziejących się procesów. W takich momentach przypomina mi się bezpardonowa wypowiedź posła Konfederacji o:
„idiocie w starożytnym sensie tego słowa”, który często „czołga się w kierunku, który mu wskażą”.
Kolejną publiczną brednią są wypowiedzi zawierające sformułowanie: „wartości transatlantyckie”. Nie zachęcam nikogo do zadawania pytań na ten temat. Zapewne usłyszelibyśmy w odpowiedzi ględę o demokracji, o zrównoważonym rozwoju, a niewykluczone, że i nawet o nowej (nie)normalności. Być może też, jako rodzynek, zostałby dodany judeochrześcijański oksymoron.
Domyślam się, że Duda nie kojarzy lub ”zapomniał”, że „wartości transatlantyckie” są sprzeczne z kanonem cywilizacji łacińskiej i to one właśnie przesądziły o decyzji pozbawienia Polski, w Teheranie i w Jałcie – niepodległości. Te same „wartości transatlantyckie” skłoniły swego czasu ambasador Mosbacher do stwierdzenia, że „Polska w kwestii LGBT jest po złej stronie historii”.
Jeżeli komuś brakuje jeszcze przysłowiowej kropki nad „i” to dopowiem, że owa rzekomo „dobra strona historii”, to ta, którą jako dziejową konieczność realizują od czasu manifestu komunistycznego osobnicy nazwani kiedyś przez Stanisława Michalkiewicza „starszymi i mądrzejszymi”, a ja ze swojej strony dodam – sprytniejszymi.
Na koniec przyznam się, co mnie zainspirowało. Otóż było to niewinne w swojej politycznej prostocie zdanie pokazujące realny stopień pogrążenia się “polskiej polityki ” w światowym ścieku.
Kancelaria prezydenta: Prezydent Andrzej Duda w firmie defro: Będziemy pracowali nad taką legislacja, aby klimat był jak najbardziej chroniony, a powietrze coraz czystsze.
Ocena opisanych w skrócie spraw nie wymaga wielkiego charakteru. Jest to kwestia smaku…
=====================================
notki poprzednie ---> Dwie armie, czyli "wojna religijna" https://www.salon24.pl/u/wawel24/1081506,dwie-armie
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1120191,klimat-i-wirus-bracia-z-jednego-gniazda
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1119957,nowa-faza-plandemii-dezy-i-astroturfing
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1119733,12-pytan-do-rzadu-i-odpowiedzi
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1119462,to-co-do-glow-nam-laduja-od-rana-komentuje-mowa-wiazana
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1119250,trzy-kryzysy-2002-2021-czyli-jak-zarzadzac-globalna-armia-niewolnikow-wersja
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1119029,aktualny-glos-ludu-o-wladzy-i-pandemii
Sensacyjny wywiad abpa Viganò o twórcach i celach "pandemii", o deep state i deep church!, https://www.salon24.pl/u/wawel24/1118601,sensacyjny-wywiad-abpa-vigano-o-tworcach-i-celach-pandemii-oraz-o-deep-state-i-deep-church
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1117229,wojna-cywilizacyjna-z-narodem-polskim
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1116892,krolowie-covida-czyli-sponsorowani-eksperci-prowadzacy-na-manowce
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1117028,kult-panstwa-i-pseudoszlachta-jako-znamiona-faszyzmu-czyli-plemie-lud-i-narod
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1116357,patia-pis-jako-falszywa-flaga
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1116043,glupiec-medrzec-i-ci-ktorzy-pomiedzy-odpowiedz-blogerowi-zbyszko-boruc
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1115670,cywilizacja-pisarczykow-i-cywilizacja-madrosci-czyli-o-tym-czym-sa-trzy-swiaty
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1114861,j-makara-choroba-psychiczna-ogarnela-caly-niemal-narod
https://www.salon24.pl/u/wawel24/1114857,pisanie-ustawy-o-ipn-dymisja-i-wybor-szefa-wroclawskiego-ipn-moze-by-to-sformalizowac
Koszerny teatrzyk "Reżim sanitarny", akt II - Covid u psów i kotów (później: kozy, banany), https://www.salon24.pl/u/wawel24/1114429,koszerny-teatrzyk-rezim-sanitarny-akt-ii-covid-u-psow-i-kotow-pozniej-kozy-papaja-banan
Jak mając media i słabe umysły stworzyć "pandemię", czyli... dezinformacja, głupcze!, https://www.salon24.pl/u/wawel24/1114227,jak-majac-media-i-slabe-umysly-stworzyc-pandemie-czyli-dezinformacja-glupcze
Huomo-animal divino. Znajomość harmonii nazywa się stałością. Znajomość stałości nazywa się oświeceniem. [...]. Napięcie ducha w sercu nazywa się uporem. [...] Wiedzący nie zna udawania, udowadniający nie wie.
Nagroda Roczna „Poetry&Paratheatre” w Dziedzinie Sztuki ♛2012 - (kategoria: poetycki eksperyment roku 2012) ♛2013 - (kategoria: poezja, esej, tłumaczenie) za rozpętanie dyskusji wokół poezji Emily Dickinson i wkład do teorii tłumaczeń ED na język polski ==========================
❀ TEMATYCZNA LISTA NOTEK ❀
F I L O Z O F I A ✹ AGONIA LOGOSU H I S T O R I A 1.Ludobójstwo. Odsłona pierwsza. Precedens i wzór 2. Hołodomor. Ludobójstwo. Odsłona druga. Nowe metody 3.10.04.2011 P O S T A C I 1. Franz Kafka i hospicjum kultury europejskiej czyli nagi król 2. Platon czytany przez Simone Weil P O E Z J A 1. SZYMBORSKA czyli BIESIADNY SEN MOTYLA 2. Dziękomium strof Strofa (titulogram) 3.Limeryk 4.TRZEJ MĘDRCOWIE a koń każdego w innym kolorze... 5.CO SIĘ DZIEJE M U Z Y K A 1.D E V I C S 2.DEVICS - druga część muzycznej podróży... 3.HUGO RACE and The True Spirit 4.SALTILLO - to nie z importu lek, SALTILLO - nie nazwa to rośliny 5.HALOU - muzyka jak wytrawny szampan 6.ARVO PÄRT - Muzyka ciszy i pamięci 7. ♪ VICTIMAE PASCHALI LAUDES ♬
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka