Matura 2021. CKE ogłasza wyniki

CKE ogłasza wyniki matur. Oto województwa, gdzie poszła najlepiej. Fot. CKE
CKE ogłasza wyniki matur. Oto województwa, gdzie poszła najlepiej. Fot. CKE
CKE ogłosiła wyniki egzaminów maturalnych. Matura 2021 okazała się równie wymagająca co ubiegłoroczny sprawdzian dojrzałości. Egzamin z jęz. polskiego zdało 93 proc. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, a z matematyki 79 proc.

Egzamin z języka angielskiego, najczęściej wybieranego języka obcego na maturze, zdało 94 proc. abiturientów - podała w poniedziałek Centralna Komisja Egzaminacyjna. To wynik o 1,5 p. proc. lepszy niż w minionym roku. Wyniki z języka polskiego i matematyki są niemal identyczne.

Matura 2021. CKE o wynikach absolwentów liceów i techników

Wśród absolwentów liceów ogólnokształcących egzamin maturalny z języka polskiego zdało 94 proc. osób, egzamin z matematyki zdało 84 proc., a spośród tych, którzy wybrali język angielski zdało 96 proc.

Wśród absolwentów techników egzamin maturalny z polskiego zdało 90 proc. abiturientów, egzamin z matematyki zdało 71 proc., a spośród tych, którzy wybrali język angielski zdało 90 proc.

Pełna prezentacja dotycząca wyników matur jest do wglądu na stronie CKE.

Czytaj dalej:

Matura 2021. CKE o średniej z wyników

Średni wynik uzyskany przez maturzystów z egzaminu pisemnego z języka polskiego na obowiązkowym poziomie podstawowym to 55 proc. możliwych do uzyskania punktów (wśród absolwentów liceów - 58 proc., a wśród absolwentów techników - 50 proc.), z matematyki na obowiązkowym poziomie podstawowym to 56 proc. możliwych do uzyskania punktów (wśród absolwentów liceów - 62 proc., a wśród absolwentów techników - 47 proc.), z języka angielskiego - 76 proc. możliwych do uzyskania punktów (wśród absolwentów liceów - 82 proc., a wśród absolwentów techników - 67 proc.).

Maturzyści muszą obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Abiturienci nie musieli w tym roku przystąpić do egzaminów ustnych (zdawali je tylko ci abiturienci, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego do rekrutacji na uczelnie za granicą), ani do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogli przystąpić do sześciu egzaminów z przedmiotów do wyboru (zdawane są na poziomie rozszerzonym).

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego.

MD

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo