Ponad 40 mln Francuzów zaszczepionych. Macron: „Kontynuujemy!”

Choć Francuzi się szczepią, protestują też przeciw przymusowym szczepieniom. Fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON
Choć Francuzi się szczepią, protestują też przeciw przymusowym szczepieniom. Fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON
Ponad 40 mln Francuzów, czyli blisko 60 proc. mieszkańców kraju przyjęło już co najmniej jedna dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 - ogłosił w poniedziałek prezydent Emmanuel Macron. Dodał, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zaszczepionych powiększyła się o 4 mln.

Macron: Wspólnie pokonamy wirusa!

„Wspólnie pokonamy wirusa! Kontynuujemy!” - napisał Macron na Twitterze ogłaszając najnowsze statystyki dotyczące szczepień we Francji.

Polecamy:

Wyższe pensje w Polsce. Poznaliśmy kwoty

Akcja przeciw Czarnkowi! Młodzieżowe Forum LGBT+: „Przeciw polityce nienawiści”

W Polsce bez segregacji sanitarnej?

Tymczasem w Polsce, jak donoszą media, nie będzie kin, restauracji czy sklepów tylko dla zaszczepionych przeciw #COVID19 – ustalili dziennikarze RMF FM. Rząd nie zamierza wprowadzać drakońskich ograniczeń dla osób, które nie zaszczepią się przeciw koronawirusowi. 


Obowiązkowe szczepienia we Francji

Dwa tygodnie temu Macron zapowiedział wprowadzenie obowiązku szczepień dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych. Ogłosił również, że od 21 lipca warunkiem wejścia do gromadzących ponad 50 osób miejsc rozrywki i kultury będzie certyfikat sanitarny, potwierdzający przejście pełnego cyklu szczepień, przechorowanie infekcji lub aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Od 1 sierpnia certyfikat będzie też trzeba okazywać, wchodząc do restauracji, kawiarni, centrum handlowego, placówki służby zdrowia, a także przed podróżami lotniczymi i dłuższymi trasami kolejowymi czy autobusowymi.

Mimo trwających podczas poprzedniego i obecnego weekendu protestów, które zgromadziły w całym kraju ponad 100 tys. osób, oraz ostrej krytyki opozycji, parlament Francji przyjął ostatecznie w nocy z niedzieli na poniedziałek ustawodawstwo pozwalające na rozszerzenie systemu certyfikatów i wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla medyków.

KW

Czytaj dalej:

"Dziennik Gazeta Prawna": Kolejny rekord zgonów

Więzienny bazar. Oskarżeni o korumpowanie strażników i handel narkotykami

Ustawa "anty TVN". Joe Biden osobiście śledzi sprawę

Atak antyszczpionkowców na punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim [NAGRANIE]

Kierowca autokaru zasnął w czasie jazdy. Zginęło 10 osób

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości