Instagram/andrzejseweryn_official
Instagram/andrzejseweryn_official

Andrzej Seweryn jako drag queen?! Aktor w podwójnej roli w serialu Netflixa

Redakcja Redakcja Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Andrzej Seweryn wystąpi w roli drag queen w miniserialu na Netfliksie. U boku aktora zobaczymy m.in. Marię Peszek i Julię Chętnicką. Zdjęcia do produkcji ruszyły już w tym tygodniu.

Andrzej Seweryn jako drag queen w "Królowej"

Nowy serial Netflixa o roboczym tytule "Królowa" w reżyserii Łukasza Kośmickiego ma opowiadać emerytowanego krawca - Sylwestra, który opuścił Polskę pięćdziesiąt lat temu, by realizować się w Paryżu, gdzie wieczorami przeobraża się w drag queen Lorettę - sceniczne alter ego.

Scenariusz do serialu napisali Arni Asgeirsson (Wolka, Więzy rodzinne) i Kacper Wysocki (Klangor).

Miniserial został zapowiedziany podczas pierwszego Netflix Content Roadshow w Polsce. Obok niego powstanie pięć rodzimych filmów i trzy oryginalne seriale.

Zobacz:  Oryginalny kalendarz spółdzielni mleczarskiej. Polska Walcząca między kotem a butelką

"Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością" - napisano w zapowiedzi.

Maria Peszek i Julia Chętnicka

U boku Andrzeja Seweryna w serialu zobaczymy m.in. Marię Peszek, która wcieli się w rolę córki emerytowanego krawca - Wiolettę, która nigdy nie poznała ojca i Julię Chętnicką, która zagra 18-letnią wnuczkę Sylwestra.

Miniserial ma się składać z czterech odcinków a jego premiera została zaplanowana na 2022 rok.

WP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura