Pawłowicz apeluje o ogłoszenie narodowej zbiórki na budowę muru granicznego

Krystyna Pawłowicz chce narodowej zbiórki na mur graniczny
Krystyna Pawłowicz chce narodowej zbiórki na mur graniczny
Krystynie Pawłowicz spodobał się pomysł jednego z internautów, by wybudować mur na granicy polsko-białoruskiej z publicznej zbiórki. Sędzia TK apeluje w tej sprawie do premiera, Ministerstwa Finansów i MON.

Krystyna Pawłowicz apeluje o zbiórkę na mur

"Też cywile, Polacy, chcą realnie pomóc w obronie naszych wsch. granic przed kolejnym najazdem rosyjsko-islamskim. PROŚBA więc o ogłoszenie NARODOWEJ ZBIÓRKI na MUR! Utwórzcie i podajcie konto! Ciągle bronimy swej niepodległości!" - napisała na Twitterze Pawłowicz.

Sędzia zainspirowała się podpowiedzią jednego z internautów, który zamieścił zdjęcie muru przy wejściu na Wawel, w którym znajdują się cegiełki od fundatorów. Zdaniem Krystyny Pawłowicz, Polacy nie żałowaliby nakładów, byle mur powstał.

"Taka akcja byłaby też symbolicznym aktem jednoczącym Polaków w narodowym wsparciu ochrony RP" - uzasadnia Pawłowicz.

Budowa muru będzie kosztowna

Jak zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie pięciometrowy stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i naszpikowany urządzeniami elektronicznymi.

Zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. Łącznie zapora będzie miała 5,5 metra wysokości. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne.

Koszt budowy muru może wynieść około 1,5 mln złotych.

Co sądzicie o pomyśle narodowej zbiórki na mur graniczny? Na razie sędzia TK nie otrzymała odpowiedzi ani od szefa rządu, ani od podległych mu resortów.

ja

Lubię to! Skomentuj186 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka