Małgorzata Zarychta-Surówka nie żyje. Radna PiS odeszła w bardzo młodym wieku

fot. Małgorzata Zarychta Surówka, Facebook.com
fot. Małgorzata Zarychta Surówka, Facebook.com
Zmarła radna Sejmiku Województwa Śląskiego Małgorzata Zarychta-Surówka; przegrała walkę z COVID-19 – podał w niedzielę Urząd Marszałkowski. Radna miała 57 lat.

„Z głębokim żalem przyjąłem dziś rano informację o odejściu od nas Małgorzaty Zarychty-Surówki, radnej Sejmiku Województwa Śląskiego. Przegrała walkę z covid” – napisał w kondolencjach, opublikowanych na stronie Urzędu Marszałkowskiego, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Małgorzata Zarychta-Surówka nie żyje. Odeszła w wieku 57 lat

„Małgosia była wspaniałą osobą, zawsze aktywnie zabiegała o region. W imieniu zarządu i sejmiku składam wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim” – dodał marszałek.

Małgorzata Zarychta-Surówka urodziła się w 1965 r. Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykładała prawo gospodarcze. Jako radczyni prawna specjalizowała się w obsłudze prawnej jednoosobowych spółek Skarbu Państwa. Była wieloletnim członkiem rad nadzorczych takich spółek oraz wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. W 2006 r. wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości, z listy tej partii zdobyła mandat do sejmiku. 


Czytaj też:


SW

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka