Rolnicy zablokowali centrum Warszawy. Kierują się do Kancelarii Premiera

źrodło: Twitter / AgroUnia
źrodło: Twitter / AgroUnia
Plac Trzech Krzyży i aleje Ujazdowskie zostały zablokowane przez protestujących działaczy AgroUnii. Demonstracja kieruje się w stronę Kancelarii Premiera.

Bunt rolników

Hasłem przewodnim demonstracji jest “Godna płaca za ciężką pracę”. Rolnicy usiłują zwrócić uwagę na ciężką sytuację, w której znajdują się producenci żywności na wsi. Dotyczy ona między innymi zaniżaniu cen surowców w skupie. Protestujący żądają zmian w systemie oraz wsparcia dla producentów oraz zapewnienia opłacalności hodowli zwierząt. Postulują także o obniżenie cen nawozów i innych niezbędnych do produkcji rolnej materiałów.

Zobacz też:

Petycja do premiera

W kancelarii premiera rolnicy chcą przekazać petycję do szefa rządu.

— To jest siła panie premierze, znowu pan udaje, że pan nie widzi? — czytamy na Twitterze AgroUnii.

Rolnicy od rana protestują

O 7 rano rolnicy wyruszyli spod Sochaczewa. O godz. 9 odbyła się konferencja prasowa przy zachodnim wjeździe do Warszawy. Stołeczna policja była w gotowości i patrolowała miasto już przed godziną 7. Związek zapowiedział, że w proteście uczestniczą demonstranci z niemal wszystkich województw.


Zobacz galerię zdjęć:

źródło: PAP/Marcin Obara
źródło: PAP/Marcin Obara źródło: PAP/Marcin Obara źródło: PAP/Marcin Obara źródło: PAP/Marcin Obara źródło: AgroUnia źródło: AgroUnia +1 zdjęcie +2 zdjęcia
Protest AgroUnii w Warszawie


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj82 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka