Czarne Pantery dla polskiego wojska. Błaszczak właśnie potwierdził

Szef MON Mariusz Błaszczak, który obecnie przebywa w Korei Południowej zapowiedział, że chce zakupić od tego kraju czołgi K2 Black Panther (fot. Wikipedia)
Szef MON Mariusz Błaszczak, który obecnie przebywa w Korei Południowej zapowiedział, że chce zakupić od tego kraju czołgi K2 Black Panther (fot. Wikipedia)
Szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o negocjacjach związanym z zakupem dla polskiej armii południowokoreańskich czołgów K2 Black Panther. Miałyby one zastąpić postsowieckie pojazdy, które obecnie są na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Minister obrony narodowej obecnie składa wizytę w Korei Południowej. We wtorek zapowiedział on chęć zakupu czołgów K2 Black Panther, które miałyby zastąpić postsowieckie pojazdy, które są obecnie na wyposażeniu polskiej armii. Ich produkcja miałaby odbywać się we współpracy z polskim przemysłem zbrojeniowym.

Black Panther

Produkcja czołgów K2 Black Panther rozpoczęła się w 2013 roku przez firmę Hyundai Rotem. Pierwszy pojazd wszedł do służby południowokoreańskiej armii w 2014 roku. Cena jednego egzemplarza wynosi 8,5 miliona dolarów za sztukę.

Czołgi te wyposażone są w działo gładkolufowe CN08 120 mm kaliber 55. Dodatkowo uzupełnieniem jest automat ładujący umożliwiający wystrzelenie do 10 pocisków na minutę. Amunicja do głównego działa ładowana jest w 16-pociskowym magazynku. Pojazd ma łączną pojemność 40 sztuk amunicji do głównego uzbrojenia.


RB


Czytaj także:

Współpracownik Kaczyńskiego po aferze wraca do łask. Ma zostać szefem gabinetu Sasina
Szósty pakiet sankcji i embargo na rosyjską ropę. Węgry z kilkoma wyjątkami
Scholz "zdumiony" krytyką ze strony Polski. Co dalej z czołgami Leopard?

Inflacja znów przyspiesza. GUS podał niepokojące dane za maj
Grodzki o awaryjnym lądowaniu i pękniętej szybie. "Na początku wyglądało to poważnie"

Lubię to! Skomentuj103 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo