Zatrzymano rosyjskich szpiegów. Widowiskowe nagranie z akcji służb

Dwóch członków siatki szpiegowskiej rosyjskiego wywiadu zostało zatrzymanych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Źródło: Twitter/SBU
Dwóch członków siatki szpiegowskiej rosyjskiego wywiadu zostało zatrzymanych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Źródło: Twitter/SBU
Dwóch członków siatki szpiegowskiej rosyjskiego wywiadu zostało zatrzymanych przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Moment zatrzymania jednego z nich został opublikowany na kanałach społecznościowych służb.

Rosyjscy szpiedzy na Ukrainie działają w celu zbierania informacji na temat rozmieszczenia centrów decyzyjnych czy też strategicznych obiektów infrastruktury krytycznej. 

Zatrzymanie rosyjskich szpiegów 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy za pośrednictwem Twittera opublikowała wideo z akcji zatrzymania jednego ze szpiegów rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) o pseudonimie "Profesor". Mężczyzna został zatrzymany w obwodzie odeskim. 

Dodatkowo SBU poinformowało, że kolejnego członka rosyjskiej siatki szpiegowskiej zatrzymano w obwodzie iwano-frankowskim. Schwytani mężczyżni usłyszeli już zarzuty zdrady stanu. 

Żona deputowanego wywiozła w walizkach pieniądze 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w czwartek o śledztwie wszczętym wobec funkcjonariuszy służby celnej, którzy pozwolili na nielegalny wywóz ponad 28 mln dolarów i ponad 1 mln euro w gotówce.

Pieniądze zostały zapakowane w walizki i przewiezione za jednym razem przez przejście graniczne Łużanka-Beregsurany na granicy z Węgrami w obwodzie zakarpackim - poinformowała SBU.

Pieniądze miały być przewiezione przez „zielony korytarz”, czyli bez konieczności deklaracji, choć w ten sposób można wywieźć z Ukrainy jedynie równowartość 10 tys. USD.

Według źródła portalu Ukrainska Prawda osobą, która przewoziła gotówkę, była żona deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy Ihora Kotwickiego z Frontu Ludowego.

SBU prowadzi czynności mające na celu ustalenie wszystkich osób, które były zamieszane w nielegalny wywóz. Prowadzone są między innymi przeszukania w miejscach zamieszkania funkcjonariuszy.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka