Żebrała na ulicy, żeby dzieci miały co jeść. Dziś jest milionerką

Pani Mercedes dzięki wygranej na loterii skończyła z żebraniem. Fot. El Pais
Pani Mercedes dzięki wygranej na loterii skończyła z żebraniem. Fot. El Pais
Hiszpanka Mercedes, która żebrała na ulicach Alicante, wygrała na loterii zawrotną kwotę 1,3 mln euro. - Do tej pory nie wiedziałam, co to są łzy szczęścia - przyznała w jednej chwili najszczęśliwsza kobieta na świecie w rozmowie z "El Pais".

Jak czytamy w hiszpańskim dzienniku, Mercedes we wtorek - w chwili ogłoszenia zwyciężczyni loterii Bonoloto - zbierała pieniądze lub prosiła o ubrania i jedzenie od napotkanych ludzi.   

Czytaj też: 

"Nie znałam łez szczęścia"

Mieszkańcy widywali ją głównie przed parkingiem supermarketu i bankiem w sąsiedztwie La Florida w Alicante. - Często płakałam, ale nie znałam łez z powodu szczęścia - wyznała po tym, jak okazało się, że nagle będzie milionerką. 

Hiszpanka była w ekstremalnej sytuacji - miała na utrzymaniu piątkę dzieci, a mąż również zajmował się żebractwem. Mercedes wspomniała, że jej pierwszym wydatkiem po zgarnięciu 1,3 mln euro były kapcie o wartości 5 euro. Nadal odwiedza te same sklepy i bary, przy których prosiła mieszkańców Alicante o wsparcie. Kobieta często grywała w loteriach i wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. 

GWLubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości