Sąd uchylił zakaz wydany przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Fundacja Pro - Prawo do życia zorganizuje pod ratuszem akcje informacyjną o edukacji seksualnej i homoseksualnym stylu życia. (fot. PAP)
Sąd uchylił zakaz wydany przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Fundacja Pro - Prawo do życia zorganizuje pod ratuszem akcje informacyjną o edukacji seksualnej i homoseksualnym stylu życia. (fot. PAP)

Trzaskowski przegrał w sądzie. Mieszkańców stolicy czeka kontrowersyjna kampania

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 189
Rafał Trzaskowski przegrał sprawę w sądzie z Fundacją Pro - Prawo do życia. Warszawski prezydent chciał za pomocą metod administracyjnych zablokować akcję informacyjną dotyczącą tzw. edukacji seksualnej oraz konsekwencji homoseksualnego stylu życia, która wkrótce ma odbyć się na ulicach stolicy.

Fundacja Pro - Prawo do życia z akcjami informacyjnymi

W komunikacie przekazano, że w przyszłym tygodniu Fundacja Pro - Prawo do życia zaplanowała przeprowadzenie w Warszawie szeregu akcji informacyjnych na temat tzw. edukacji seksualnej oraz konsekwencji homoseksualnego stylu życia.

— Kampania społeczna z użyciem furgonetki wyposażonej w plakaty i megafony ma odbywać się w ruchliwym miejscu stolicy obok Urzędu Miasta Warszawa, którego urzędnicy aktywnie wspierają wchodzących do szkół edukatorów seksualnych i aktywistów LGBT — przekazała fundacja.

Trzaskowski wydał zakaz i przegrał w sądzie

Prezydent Warszawy wydał zakaz organizacji publicznych w wyznaczonych przez fundację terminach. Jego zdaniem obecność furgonetki w okolicy budynku ratusza może spowodować "zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich osób pracujących w budynku".

Fundacja postanowiła odwołać się od tej decyzji do sądu. W czwartek o godzinie 12 odbyła się rozprawa, w której sąd uwzględnił odwołanie fundacji i uchylił zakaz Trzaskowskiego.

— W opinii sądu, argumentacja prezydenta Warszawy była pozbawiona logiki — napisano w komunikacie przesłanym przez fundację.

"Sąd stanął po stronie wolności"

— To nie pierwszy raz, kiedy władze Warszawy usiłują zablokować i cenzurować niezależne akcje informacyjne na ulicach stolicy. Nasi wolontariusze spotykają się z regularnymi prześladowaniami ze strony urzędników, którzy starają się usunąć niewygodne dla nich fakty na temat tzw. edukacji seksualnej dzieci, forsowanej w warszawskich szkołach, oraz medycznych, psychicznych i duchowych konsekwencji homoseksualnego stylu życia, promowanego przez Urząd Miasta Warszawa — wyjaśnił członek zarządu fundacji Mariusz Dzierżawski.

— Cieszę się, że sąd tym razem stanął po stronie wolności — dodał.

W najbliższym czasie Fundacja Pro - Prawo do życia zamierza również przeprowadzić w Warszawie kolejne akcje informacyjne na temat skutków aborcji.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka