rezydent Białorusi jest fanem traktorów. fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News - Own work, CC BY-SA 4.0
rezydent Białorusi jest fanem traktorów. fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News - Own work, CC BY-SA 4.0

Łukaszenka przeszedł samego siebie. Rajd traktorem z zawrotną prędkością

Redakcja Redakcja Białoruś Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Do internetu trafiło nagranie, w którym Aleksander Łukaszenko opowiada lokalnym mediom o swojej pierwszej jeździe na traktorze. Białoruski dyktator twierdził, że "z taką prędkością samolot startuje i ląduje". Jednak traktor, którym się poruszał Łukaszenko, może osiągąć prędkość co najwyżej 50 km na godz.

Łukaszenko twierdzi, że jechał na traktorze prawie 300 km/h

Prezydent Białorusi opowiedział o swojej przygodzie dziennikarzom. Łukaszenko wspominał, jak jechał traktorem MTZ-50 z zawrotną prędkością.

— Jechałem nim po obwodnicy z prędkością 280 km na godz. i bałem się, że może oderwać się od ziemi. Z taką prędkością samolot startuje i ląduje — mówił białoruski dyktator.

Czytaj: Kolejny nieprzyjazny gest Orbana wobec Ukrainy? Chodzi o znaczne unijne pieniądze

Przechwałki Łukaszenki zostały dostrzeżone przez ukraińskie media. Portal apostrophe.ua nazwał prezydenta Białorusi "ziemniaczanym Schumacherem". "Spryt Łukaszenki przekroczył granice możliwości" — pisze ironicznie serwis.

Problem polega na tym, że historia Łukaszenki wydaje się tak nieprawdopodobna, że trudno w nią uwierzyć - białorusko przywódca twierdzi, że jechał niemal 300 km na godz. na traktorze produkowanym w latach 1962-1985 w Mińskiej Fabryce Traktorów. Ten model maszyny może jechać co najwyżej 50 km na godz., co musiałoby oznaczać, że Łukaszenko jechał na nim z ponad pięć razy większą prędkością, niż wynika z technicznych ograniczeń pojazdu.

Aleksander Łukaszenko miewał już odloty z traktorami

Wiele wskazuje na to, że prezydent Białorusi jest fanem traktorów. Gdy prezydent Rosji Władimir Putin kończył 70. urodziny, to Łukaszenko wręczył mu w prezencie bon na traktor. Dziennikarzom powiedział, że sam korzysta z podobnego modelu maszyny. W ogóle dla białoruskiego przemysłu traktory odgrywają ważną rolę. Tradycja produkcji traktorów sięga jeszcze czasów sowieckich.

Warto też wspomnieć o nagraniu, jakie przygotował dla wodza proreżimowy związek kobiet. 

SW

Czytaj dalej:

Co dalej z KPO? "Wyborcy mogą ocenić to przy urnach"

Rozpoczęcie VII Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości

Wstęp do odsunięcia Putina od władzy? Szokująca teoria po tragedii w Przewodowie

Wielka strata dla świata sportów walki. Nie żyje Rafał Moks, odszedł w bardzo młodym wieku

Tak może wyglądać prawdziwy rozkład poparcia. Wyniki, jakich nie widziano od miesięcy

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka