Daniel Obajtek zapowiada wielkie zmiany w Orlenie. fot. Szczecinianka00, CC BY-SA 4.0
Daniel Obajtek zapowiada wielkie zmiany w Orlenie. fot. Szczecinianka00, CC BY-SA 4.0

Orlen stoi przed wielkim wyzwaniem. Chodzi o przyszłość całej Grupy

Redakcja Redakcja Energetyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Kontekst strategiczny Grupy ORLEN znacząco się zmienia, szczególnie intensywnie w ostatnich kwartałach. Wewnętrznie stoimy przed wyzwaniem nowej konfiguracji aktywów w Grupie – pisze w "DGP" prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek.

Obajtek: Orlen przechodzi mnóstwo zmian

Obajtek przekonuje, że dla "Orlenu obecnie najważniejsze są budowanie odporności na zawirowania rynkowe oraz transformacja energetyczna".

"Jednym z elementów takiego podejścia jest inwestowanie w nowe technologie, które będą poprawiały naszą pozycję zarówno w kwestii emisyjności, jak i w kwestii bezpieczeństwa energetycznego" - podkreśla.

Obajtek: Transformacja energetyczna jest kluczowa

Wyjaśnia, że "kluczowe będą tutaj planowane inwestycje w morskie farmy wiatrowe oraz dalszy rozwój już prowadzonych projektów, które zapewnią stabilne dostawy energii w regionie, jak onshore czy technologie wodorowe".

"Stabilna energetyka to podstawa naszej strategii. Ważną jej częścią są SMR, czyli modułowe reaktory atomowe. W przyszłości będą one stanowić dodatkowe źródło zeroemisyjnej generacji energii elektrycznej oraz ciepła i zastąpią stare, wysokoemisyjne bloki w systemie" – czytamy. 

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka