Czarna seria polskiej policji. Zastępca komendanta potrącił pieszego

Policjant potrącił pieszego.
Policjant potrącił pieszego.
W poniedziałek rano zastępca komendanta policji w Radomiu jadąc do pracy potrącił pieszego na drodze powiatowej w gm. Kowala. Poszkodowany 37-latek z obrażeniami niezagrażającymi życiu został odwieziony do szpitala. Śledztwo ws. wypadku prowadzi prokuratura Rejonowa Radom Zachód.

Policjant potrącił pieszego 

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska, wypadek wydarzył się o godz. 6.30 na drodze powiatowej w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia w gm. Kowala. Pierwszy zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Radomiu jechał na służbę.

"Kierujący bmw 48-letni mężczyzna (z-ca komendanta policji w Radomiu) jadąc w kierunku Radomia, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, potrącił idącego lewą stroną jezdni pieszego. 37-letni mężczyzna z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala w Radomiu" – przekazała rzeczniczka. Dodała, że obaj uczestniczy zdarzenia byli trzeźwi.

Ze względu na to, że w zdarzeniu tym udział brał funkcjonariusz policji, czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora. "Wykonano oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Ze względu na uszkodzenia pojazdu zatrzymano dowód rejestracyjny" – powiedziała Kucharska.

Rusza śledztwo prokuratorskie 

Śledztwo ws. wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód. "Prokurator, który wykonywał czynności na miejscu zdarzenia uznał, że w danej sytuacji nie ma konieczności zatrzymania prawa jazdy. Czynność ta jest czynnością fakultatywną i dokonuje się takiego zatrzymania w oparciu o ustalenia na miejscu zdarzenia" – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 177 § 1 kodeksu karnego, który mówi, że "Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Niezależnie od prokuratorskiego postępowania, okoliczności wypadku badać ma Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości