Jurek Owsiak i Donald Tusk. Źródło: PAP/Leszek Szymański, flickr.com
Jurek Owsiak i Donald Tusk. Źródło: PAP/Leszek Szymański, flickr.com

Zakończyła się aukcja Tuska na WOŚP. Tyle wylicytowano za spacer i obiad z liderem PO

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 102
W niedzielę odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Deklarowana kwota jaką zebrano to 154 606 764 złotych. Powoli kończą się również aukcje powiązane z WOŚP. Dziś szczęśliwy nabywca wylicytował wspólny spacer oraz obiad z liderem PO Donaldem Tuskiem. Kwota robi wrażenie.

Obiad i spacer z Tuskiem 

Donald Tusk wystawił na aukcji tegorocznego Finału WOŚP obiad oraz spacer w jego towarzystwie. "Przewodniczący Donald Tusk opowie o swoim rodzinnym mieście i przekaże zwycięzcy książkę z dedykacją. To będzie idealna okazja, aby porozmawiać o tym, co w Polsce powinno być najważniejsze. Spotkanie odbędzie w kultowej gdańskiej restauracji" – czytamy w opisie. 

Licytacja, w której udział brały 22 osoby zakończyła się w poniedziałek. Szczęśliwy zwycięzca wylicytował nagrodę za 301 100 zł. 


Trzaskowski udziela ślubu 

Nadal jednak trwa wiele aukcji dla WOŚP. Jedną z nich jest udzielenie ślubu przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Udział w licytacji bierze 36 osób, a aktualna kwota to 25 100 zł. "Zwycięzcy licytacji będą mogli wybrać na miejsce ceremonii jedną z czterech oszałamiających lokalizacji na terenie stolicy : Park Fontann, Pawilon Edukacyjny Kamień, Park Rydza Śmigłego lub Pałac Kultury i Nauki" – czytamy na profilu aukcji. 

Aukcja zakończy się przed godziną 10:00, 1 lutego. 

31. Finał WOŚP

W tegorocznym finale WOŚP uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy w kraju i zagranicą, którzy zebrali 154 mln 606 tys. 764 zł. Przygotowano 225 tys. puszek oraz 35,7 mln serduszek w wersji polskiej i ponad 1,55 mln w wersji angielskiej. Uruchomiono ponad 1,6 tys. orkiestrowych sztabów, które koordynowały tysiące imprez i wydarzeń związanych z finałem w Polsce i w różnych częściach świata. Pieniądze zbierano są m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Islandii, USA, Nowej Zelandii, Chorwacji, Szwajcarii, Danii, Singapurze i w Arabii Saudyjskiej.

Za pieniądze zebrane w ramach 31. Finału WOŚP kupione będą m.in.: urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF; analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego; zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych; systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń i komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo