Prezydent USA Joe Biden. Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Prezydent USA Joe Biden. Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

To już pewne. Joe Biden wkrótce przyjedzie do Polski

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 37
Prezydent USA Joe Biden przyjedzie do Polski w najbliższym czasie, a dziś zrobiliśmy duży krok naprzód w tym względzie - powiedział w piątek szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcin Przydacz po spotkaniu z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake'iem Sullivanem w Białym Domu.

Joe Biden niebawem przyjedzie do Polski

– Jak wiemy z ust samego prezydenta Bidena, prezydent Biden zamierza przyjechać do Polski, dzisiejsza rozmowa dotyczyła tych planów na najbliższy czas. Oczywiście szczegóły takiej wizyty będą przekazywane wtedy, kiedy zostanie ustalona konkretna data, ale ta dzisiejsza moja rozmowa (...) to był duży krok naprzód – oświadczył Przydacz podczas briefingu po zakończeniu rozmów z Sullivanem oraz wiceszefową amerykańskiej dyplomacji Wendy Sherman w Waszyngtonie.

Polecamy:

"Polska - kluczowy sojusznik w NATO"

Pod koniec stycznia stacje CNN oraz NBC News podały, powołując się na źródła w administracji USA, że prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozważa wizytę w Europie w czasie rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego. Jednym z wymienionych celów podróży była Polska.

— Jeden z oficjeli powiedział, że jednym z rozważanych przystanków jest Polska, kluczowy sojusznik NATO, obecnie goszczący tysiące amerykańskich żołnierzy i który służy jako centrum dla zachodnich transferów broni na Ukrainę — podało CNN. Dodano również, że mało prawdopodobne jest, by prezydent USA Joe Biden złożył wizytę na Ukrainie.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka