Roksana Węgiel. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Roksana Węgiel. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Roksana Węgiel jest zadeklarowaną katoliczką. Pierwszy raz zabrała głos ws. aborcji

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Znana piosenkarka młodego pokolenia Roksana Węgiel przedstawia się jako katoliczka. Teraz zabrała głos w sprawie aborcji. Na pytanie Kuby Wojewódzkiego odpowiedziała wprost.

Roksana Węgiel weszła w dorosłe życie

Roksana Węgiel w styczniu skończyła 18 lat. Coraz trudniej rozpoznać w niej nastolatkę, która wygrała pierwszą edycję „The Voice Kids” w TVP. Swoją karierę traktuje poważnie - niedawno nagrała nową płytę, zatytułowaną „13+5”. Młoda artystka jest w poważnym związku. Jej partner to Kevin Mglej, producent muzyczny starszy od od niej o osiem lat.

Polecamy:

Wojewódzki zapytał Węgiel o aborcję

Kuba Wojewódzki w TVN rozmawiał z Roksaną Węgiel o karierze artystycznej, życiu osobistym i sprawach światopoglądowych . Zapytana przez Wojewódzkiego o aborcję, Węgiel odpowiedziała: „Może to być kontrowersyjne [...], ale ja zawsze otwarcie mówiłam o swoich wartościach. Dla mnie to jest bardzo ważne, nigdy się z tym nie kryłam. Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać”.

Roksana Węgiel o Kościele i katolicyzmie

Roksana Węgiel deklaruje się jako katoliczka. Tak mówiła mediom o swojej religijności: „Jak czuję potrzebę to idę do kościoła. To nie jest tak, że to jakiś przymus. Po prostu chcę tam chodzić. Można trafić na fajną Mszę, kazanie. Trzeba przełamać stereotyp, że jak ktoś chodzi od kościoła, to jest wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo współczesna i są to super ziomale”.

Tak mówiła o Kościele: „Trzeba uświadamiać ludzi, że Kościół może być czymś umacniającym. Nie chodzę tam dla księży, tylko dla Boga. To jest wiara. Kościół to dla mnie wspólnota ludzi łączących się w miłości do Boga”.

Roksana Węgiel uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Jako ośmiolatka zaczęła brać lekcje śpiewu, nieco później do parafialnej scholi dziecięcej.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości