(Dawid Kubacki i jego żona Marta. Fot. Facebook/Dawid Kubacki)
(Dawid Kubacki i jego żona Marta. Fot. Facebook/Dawid Kubacki)

Dawid Kubacki przekazał nowe wieści o żonie. Marta jest wciąż w szpitalu

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Marta Kubacka nadal przebywa w szpitalu po tym, jak wylądowała w nim z przyczyn kardiologicznych. Okazuje się, że żoną polskiego skoczka jest coraz lepiej. Najnowsze informacje przekazał Dawid Kubacki w rozmowie z "WP Sportowe Fakty".

Marta Kubacka czuje się lepiej 

Marta Kubacka trafiła do szpitala kilka tygodni temu. O jej złym stanie zdrowia poinformował Dawid Kubacki. Skoczek we wpisie wyjawił, że jego żona ma problemy kardiologiczne i lekarze walczą o jej życie. 

Późniejsze informacje, które spływały były już o niebo lepsze. W miniony weekend Dawid Kubacki w rozmowie z "Eurosportem" zdradził, że stan zdrowia jego żony się poprawia. – Jest lepiej. Z dnia na dzień robimy postępy. Myślę, że po takich przeżyciach, które doświadczyliśmy przez ostatnie dwa tygodnie, to robimy duże postępy, żeby wrócić do domu, do dzieciaków – powiedział. 


– Najważniejsze jest to, że serducho wróciło do swojej pracy. Że bije samodzielnie. Parametry medyczne, które na początku bardzo kiepsko rokowały, też zaczęły się dość szybko poprawiać. Jak rozmawiałem z lekarzem, to tak szybki powrót do wartości zbliżonych do norm, to powoli kategoryzowałby jako cud – dodał polski skoczek. 

Kubacki o wyjściu żony ze szpitala 

Polski skoczek wyjawiał więcej szczegółów w rozmowie z "WP Sportowe Fakty". – Biorąc pod uwagę to, przez co przeszła, teraz jej stan jest obiecujący. Przed nami jeszcze spory kawałek drogi, ale lekarze wykonali ogromną pracę, żeby pomóc Marcie i teraz mówią, że parametry pracy jej serca w krótkim czasie bardzo szybko się poprawiły, co rzadko się zdarza. Są już blisko ogólnie przyjętej normy – powiedział. 

– Rehabilitacja przynosi zauważalne efekty. Rzeczy, które jeszcze kilka dni temu były dla żony problematyczne, teraz nie są – dodał.

Dawid Kubacki powiedział również, że ma nadzieję, iż czwartą rocznicę ślubu będzie już świętować w domu i przyznał, że wyjście Marty ze szpitala to kwestia kilku tygodni. – Nie stanie się to na dniach, jest raczej kwestią tygodni. Ale nie miesięcy i to jest dla nas budujące. Mamy nadzieję, że czwartą rocznicę ślubu, którą będziemy mieli 1 maja, poświętujemy już w domu – wyjaśnił. 

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport