Donald Tusk podczas spotkania w Białymstoku. (fot. PAP)
Donald Tusk podczas spotkania w Białymstoku. (fot. PAP)

Najnowszy sondaż. Polacy wskazali, kto jest liderem opozycji

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 72
Uczestników najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl spytano, kto ich zdaniem jest liderem polskiej opozycji. Największa ilość respondentów wskazało Donalda Tuska. Szef Platformy Obywatelskiej od ponad tygodnia jednak nie odzywał się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Donald Tusk liderem opozycji?

Jak przekazał portal wPolityce.pl, 28 proc. uczestników sondażu wskazało, że Donald Tusk jest liderem opozycji politycznej w Polsce. Przy tej okazji należy zwrócić uwagę, że lider Platformy Obywatelskiej od ponad tygodnia nie odzywał się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ostatnia jego aktywność na Twitterze pochodzi z 15 kwietnia. Wówczas zapraszał on na marsz opozycji, który odbędzie się 4 czerwca.

— Dziękuję za wsparcie, ale nie pocieszenia mi trzeba, tylko Waszej determinacji i wiary w zwycięstwo. Wzywam wszystkich na marsz w samo południe 4 czerwca w Warszawie. Przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską — napisał.Pozostałe wskazania Polaków

Z kolei 10 proc. badanych uważa, że to Rafał Trzaskowski stoi na czele opozycji. 

— Donalda Tuska w roli lidera opozycji widzą przede wszystkim wyborcy Platformy; wskazało na niego aż 69 proc. badanych. Wynik Trzaskowskiego w tej grupie to 19 proc. — zaznaczyło wpolityce.pl.

Na trzecim miejscu znalazł się lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Jego zaś wskazało 3 proc. respondentów. Po 2 proc. wskazań w sondażu uzyskali drugi z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak i lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Natomiast po 1 proc. badanych wskazało na liderów PSL i Lewicy Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Włodzimierza Czarzastego.

Wielu niezdecydowanych

— Aż 21 proc. badanych uznało, że opozycja nie ma lidera. Jeszcze więcej, bo 23 proc., wybrało odpowiedź: trudno powiedzieć — zrelacjonował portal. Z kolei 9 proc. wybrało odpowiedź: "żaden z wymienionych".

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI od 14 do 17 kwietnia br., na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1036 osób. 

Ekipa TVP wyrzucona ze spotkania z Tuskiem

W czwartek w ramach akcji KO "Tu jest Przyszłość" Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Kleosina. W trakcie spotkania posłanka KO Aleksandra Gajewska postanowiła wyprosić ekipę TVP Białystok. Jak tłumaczyła w rozmowie z Onetem, zrobiła to, ponieważ nie godzi się na współpracę ze względu na "szczucie i manipulacje" TVP. – A szczególnie za to, co telewizja zrobiła w sprawie syna posłanki Magdaleny Filiks – podkreśliła. 

Tusk zaatakowany jajkiem

Z kolei w zeszły poniedziałek lider PO Donald Tusk i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotkali się z mieszkańcami Białej Podlaskiej (woj. lubelskie). Od początku sytuacja była napięta. Przed wejściem na salę młodzieżówka Solidarnej Polski zorganizowała happening, w którym przypomniała o pracy polityka w Brukseli. W momencie, gdy politycy byli już na sali, ktoś rzucił jajkiem w ich stronę. Do sytuacji odniósł się sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

RB

(na zdjęciu: Donald Tusk podczas spotkania w Białymstoku / źródło: PAP)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka