Alaksandr Łukaszenka ma się dobrze? Fot. "Nasza Niwa"/Telegram
Alaksandr Łukaszenka ma się dobrze? Fot. "Nasza Niwa"/Telegram

Najnowsze zdjęcie Łukaszenki. Białoruski despota wygląda fatalnie

Redakcja Redakcja Białoruś Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Opozycyjny białoruski portal „Nasza Niwa” przeanalizował najświeższe zdjęcie Alaksandra Łukaszenki. Białoruski reżim robi najwyraźniej wszystko, by przekonać obywateli Białorusi i świat, że z despotą z Mińska wszystko jest w porządku. Ale zdjęcia tak naprawdę tego nie potwierdzają.

Łukaszenka spotkał się z żołnierzami?

Aleksandra Łukaszenka miał odwiedzić właśnie centralny punkt dowodzenia Sił Powietrznych i Wojsk Obrony Powietrznej Białorusi. Na fotografii widać bandaż, który – zdaniem portalu  „Nasza Niwa” – świadczy o „potrzebie stałej kroplówki”.

Portal podaje, że na zdjęciu Łukaszenka ma zabandażowaną lewą rękę. Zdaniem dziennikarzy 9 maja w Moskwie białoruski satrapa miał bandaż na prawej ręce. Czyżby żyły Łukaszenki były już tak zniszczone? „Obecność bandaża świadczy o potrzebie stałej kroplówki” – przekonuje portal. I podkreśla, że pod mundurem Łukaszenki widać kamizelkę kuloodporną.Łukaszenka - są zdjęcia, nagrań nie ma

Także portal Biełsat.eu zwraca uwagę na ciekawy szczegół: „Reżimowe media publikują dziś dowody na to, że Łukaszenka żyje i spotyka się z żołnierzami. Niestety bez nagrań - wszystkie wypowiedzi Łukaszenki relacjonowane są dziś tekstowo”. Zdaniem niektórych komentatorów może to świadczyć o tym, że białoruskiego dyktatora zastąpił sobowtór.


Kto zastąpi satrapę z Mińska?

Wątpliwości dotyczące rzeczywistego stanu zdrowia Łukaszenki powodują, że przybywa spekulacji na temat jego stanu zdrowia. Coraz częściej pojawiają się pytania o jego następcę. Jedną z tych osób jest sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi Alaksandr Walfowicz (ros. Wolfowicz). Także białoruska opozycja przygotowuje scenariusz na wypadek śmierci Łukaszenki.

Białoruski dyktator 9 maja nie wygłosił zwyczajowego przemówienia na uroczystościach w Mińsku z okazji Dnia Zwycięstwa. Tego samego dnia w Moskwie na Paradzie Zwycięstwa miał wyraźne problemy z poruszaniem się. 14 maja był również nieobecny w stolicy Białorusi na oficjalnych obchodach państwowego Dnia Flagi, Herbu i Hymnu.


KW

Źródło zdjęcia: Alaksandr Łukaszenka ma się dobrze? Fot. "Nasza Niwa"/Telegram

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj10 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka