Według dziennikarzy "WSJ" Jeffrey Epstein szantażował Billa Gatesa ujawnieniem jego romansu, fot. YouTube
Według dziennikarzy "WSJ" Jeffrey Epstein szantażował Billa Gatesa ujawnieniem jego romansu, fot. YouTube

Bill Gates szantażowany. Na jaw wyszedł romans z młodą Rosjanką

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Amerykański multimilioner Jeffrey Epstein odkrył, że Bill Gates miał romans z rosyjską brydżystką Milą Antonovą i najwyraźniej wykorzystał tę wiedzę, by grozić współzałożycielowi Microsoftu - informuje "Wall Street Journal".

Epstein szantażował Billa Gatesa

Gazeta donosi, że źródła zaznajomione ze sprawą podały, że Epstein groził Gatesowi, że upubliczni jego związek z rosyjską brydżystką Milą Antonovą, jeśli miliarder mu nie zapłaci. Zhańbiony finansista i skazany za pedofilię milioner miał naciskać na Gatesa, by ten oddał mu pieniądze, które sam wyłożył na kurs programowania dla Rosjanki.


55-letni Bill Gates po raz pierwszy spotkał Milę Antonovą około 2010 roku, kiedy miała 20 lat i założyła klub brydżowy w USA (wcześniej studiowała w Rosji). Gigant komputerowy zaczął z nią grać w brydża. W filmie opublikowanym na YouTube w 2010 roku Antonova opowiedziała o turnieju, w którym grała z Gatesem, mówiąc: "Nie pokonałam go, ale próbowałam kopnąć go nogą".

Epstein poznał Rosjankę 3 lata później. Antonova chciała bowiem założyć firmę zajmującą się szkoleniem i samouczkami brydżowymi online o nazwie BridgePlanet i próbowała znaleźć na ten cel fundusze. Znajomy Gatesa Boris Nikolic skomunikował ją z Epsteinem. Chociaż finansista nie zainwestował w projekt Antonovej, to zapłacił jej za szkołę nauki kodowania. Po latach uznał, że chce te pieniądze z powrotem, ale zażądał ich od Billa Gatesa.


Romans miliardera z Rosjanką

W 2017 roku Epstein wysłał e-mail do Gatesa z prośbą o zwrot kosztów kursu Antonowej. Ta prośba pojawiła się po tym, jak Epsteinowi nie udało się przekonać szefa Microsoftu do wspólnictwa w funduszu charytatywnym, który próbował założyć z JPMorgan Chase, a który obejmowałby datki od zamożnych osób. W e-mailu pojawiły się groźby, że ujawni romans z brydżystką i niewierność Gatesa, jeśli ten mu nie zapłaci.

Bill Gates był wtedy jeszcze mężem Melindy, z którą potem się rozwiódł.


Przedstawiciele Gatesa twierdzą, że miliarder z Microsoftu nigdy nie zapłacił Epsteinowi ani centa. Rzeczniczka szefa Microsoftu wyjaśniła, że wszelkie interakcje Gatesa z Epsteinem służyły wyłącznie celom charytatywnym. Bill Gates kilka razy przyznał się do spotkania z Epsteinem, ale twierdzi, że spotkania te koncentrowały się wyłącznie na filantropii, co teraz uważa za błąd.

[/twitter-tweet]

Epstein wykorzystywał znajomości

Antonova, rosyjska brydżystka, wyraziła zniesmaczenie działaniami Epsteina, stwierdzając, że nie wiedziała o jego przestępczej działalności ani ukrytych motywach, kiedy się spotkali. Brydżystka nie stworzyła swojego projektu, ale zaczęła robić karierę w programowaniu. Profil Antonovej na LinkedIn został usunięty ze strony internetowej, ale "WSJ" donosi, że od tego czasu pracowała jako programistka dla kilku firm w Kalifornii.


Jeffrey Epstein spotykał się z politykami, biznesmenami, naukowcami i celebrytami, zabiegając o przysługi i wykorzystując kontakty do realizacji własnych finansowych planów. Kiedy relacje się psuły, zwracał się przeciwko takim osobom. Gates, ze swoją znaczącą fortuną i działalnością filantropijną, był jednym z takich nazwisk w kręgu towarzyskim Epsteina.

Jeffrey Epstein, amerykański finansista milioner wielokrotnie oskarżany o pedofilię, nakłanianie nieletnich do prostytucji i handel kobietami, w 2019 r. popełnił samobójstwo w celi w federalnym areszcie śledczym na Manhattanie. Wpisano go na listę przestępców seksualnych i odsiadywał karę aresztu w oczekiwaniu na proces.

ja

(Zdjęcie: Według dziennikarzy "WSJ" Jeffrey Epstein szantażował Billa Gatesa ujawnieniem jego romansu, fot. YouTube)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo