Jerzy Kryszak podczas Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie / źródło: YouTube
Jerzy Kryszak podczas Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie / źródło: YouTube

Kryszak zrobił show. Atakował PiS na imprezie Polsatu?

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 102
Podczas trzeciego dnia tegorocznej edycji Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie wystąpił m.in. Jerzy Kryszak. Aktor poruszył widownię swoją piosenką o "szczęśliwej Polsce", którą publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

Kryszak śpiewa o "szczęśliwej Polsce"

Kryszak wielokrotnie już pojawiał się na scenie sopockiej Opery Leśnej. Aktor znany jest m.in. ze swoich spostrzeżeń na temat polskiej rzeczywistości. Na koniec swojego występu podczas Polsat SuperHit Festiwal wykonał piosenkę o "szczęśliwej Polsce".

— Pokłócili nas dla elektoratu braw. Dla partyjnych swoich gier, dla prywatnych swoich spraw — śpiewał Kryszak pod melodię utworu zespołu Vox "Szczęśliwej drogi już czas". — Szczęśliwej Polski już czas. W której bratu ufa brat, której świat nie jest wbrew. Polski, gdzie masz swoje miejsce ty i ja — kontynuował w refrenie.

— Niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość... sprawiedliwość — śpiewał Kryszak. Za to wykonanie aktor otrzymał owacje na stojąco.


Owacje na stojąco i nagroda dla Jerzego Kryszaka

Jerzy Kryszak życzył widzom "lepszej Polski i ponownego zjednoczenia". Satyryk po wykonaniu utworu opuścił scenę w towarzystwie głośnych braw. 

Niedługo później aktor wrócił jednak na scenę, przywołany przez znanego z kabaretu Ani Mru Mru Marcina Wójcika. Kryszak otrzymał z jego rąk specjalną nagrodę, za jego wkład w rozwój polskiej sceny kabaretowej. 

Kryszak wspomina Tomasza Albera

Podczas przemówienia po odebraniu nagrody Kryszak wykorzystał moment, by wspomnieć o zmarłym w 2019 roku producencie telewizyjnym – Tomaszu Alberze. Mężczyzna pracował przy imprezach takich jak Top Trendy czy Sylwestrowa Moc Przebojów w Polsacie. Współpracował z artystami takimi jak Cezary Pazura, Maciej Dowbor czy Olaf Lubaszenko.

— Był kimś, kto te wszystkie pomysły zebrał, zorganizował wózek, logistykę, administrację i całą papierologię i o tym będziemy pamiętać. Pozdrawiamy jego najbliższych, a oni niech pozdrowią Tomka — mówił Kryszak. Wskazał, że nie tylko on miał ogromny wpływ na polską scenę kabaretową. Podkreślił przy tym, jak ważny jest wkład osób, "których nie zawsze widać na pierwszym planie".

RB

(na zdjęciu: Jerzy Kryszak podczas Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie / źródło: YouTube)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości